Prantslased levitavad oma ilmavaadet

Sirje Rank 05. detsember 2006, 00:00

Esmalt alustab uus ööpäevaringne uudistekanal internetis, päev hiljem saab France 24 Euroopas, Aafrikas ja Lähis-Idas nähtavaks satelliidi ja kaabeltelevisiooni vahendusel. Aastal 2008 on plaan laieneda USAsse ja Aasiasse.

Projekti algatas Prantsuse valitsus eesotsas president Jacques Chiraciga, et seista vastu "anglo-ameerika kultuuriimperialismile". Prantsuse riik on projektile eraldanud tulevaks aastaks 86 miljonit eurot ning umbes 3 miljonit eurot loodetakse teenida reklaamist. Kanali omanikud on Prantsuse avalik õiguslik televisioon France Televisions ja suurim erafirma TF1.

Aastaid räägitud telekanali projekt sai taas aktuaalseks Iraagi sõja eel, kui prantslastel oli paljudest lääneriikidest selgelt erinev seisukoht. Vähem kriitilistel teemadel tähendab "Prantsuse vaatenurk" rohkem rõhku maailma kultuurilise mitmekesisusele, debattidele ja elukunsti programmidele. Uus kanal käivitatakse paralleelselt ka inglise keeles, sest suur osa sihtgrupist prantsuse keelt ei räägi.

Uue telekanali president Alain de Pouzillhac toonitas, et ehkki Prantsuse riik on projekti rahastaja, on tegemist sõltumatu kanaliga. "See on telekanal, mida president Chirac küll tahtis, kuid mis ei ole Chiraci TV," ütles ta intervjuus ajalehele Independent.

Samas leiab ta, et objektiivne uudiste edastamine ei olegi võimalik, ikka kumab kultuuriline taust läbi. "BBC World ja CNN on küll ülimalt professionaalsed, kuid edastavad vältimatult Briti ja Ameerika vaatenurka," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing