Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euroopa börsid: telekomisektor tõusus

Mariliis Pinn 05. detsember 2006, 13:44

Goldman, Sachs Co on täna aidanud
liikvele Euroopa telemkomisektori, andes Vodafone`i aktsiale ostusoovituse.

Investeerimispank tõi maailma suurima mobiiltelefonioperaatori analüüsis olulisemate punktidena välja kulude kokkuhoiu, kasvu arenevatel turgudel ja vähenenud investeeringud raadioseadmetesse.

Vodafone`i aktsia on uudise peale tõusnud 2,0%, tasemeni 137,75 penni.

ABN Amro Holding on aidanud tõusta naftatootjal Royal Dutch Shell (1,2%, 17,97 naelani). Investeerimispank tõstis kompanii kasumiprognoosi ja andis aktsiale ostusoovituse.

ABNi arvates võib aktsiale mõju avaldada ülevõtmisspekulatsioonide jutt energiasektoris ja võimalikud liitumisstsenaariumid võivad viia aktsiahinna üle 30 naela.

Euroopa turgudele tervikuna on andnud tõuke aga eilne mõõdukas hinnatõus Ühendriikides.

USA aktsiaturud pani liikuma uued ettevõtete ülevõtmiste-ühinemiste uudised ja tööjõukulude raport, mille kohaselt kasvasid kolmandas kvartalis tööjõukulud mõnevõrra vähem kui valitsus novembris prognoosis (3,8% vs. 3,2%).

„Kui tööjõukulud on kontrolli all vähenevad inflatsioonikartused ja võib oletada, et neil (kuludel) pole suurt mõju ettevõtete kasumimarginaalidele,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Axa Investment Managers investeerimisstrateegia eest vastutav Franz Wenzel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2006, 13:44
Otsi:

Ava täpsem otsing