Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Quelle personne!?*

Monika Pramann Salu 06. detsember 2006, 00:00

Täiesti tavalise argipäeva hommikul heliseb äratuskell. Naine suudleb meest ja tõuseb üles. Juba viivu pärast on Ise vannitoas. Ema läheb lapsi äratama: pesema! Kas kõigil on pea kammitud ja kooliasjad koos? Ega sa, mu kallike, söögiraha maha ei jäta? Kas sul bussikaart ikka on kotis - ei ole kadunud - eile käisid sõpradega kinos ja kaart jäi ehk teise jope tasku? Samal ajal sätib Ise end riidesse; veel kiire aksessuaaride valik ja valmis. Perenaine kiirustab kööki. Kas keegi teist koerale ja kilpkonnale juba jõudis süüa panna? Naine hüüab mehele vannituppa: mees, mu kallis, pane palun täna sina loomadele söök, me jääme muidu hiljaks. Ema utsitab lapsed jopedesse-saabastesse. Kindad! Võta see jogurt kaasa! Autos sööd lõpuni.

Autos loevad Ema ja pesamuna tänaseks pähe õpitud luuletust, muretsevad liikluse pärast ja arutavad, kas vaheaja reis tuleb ikka tore ning kas Ema ikka jõuab teatripiletid välja osta. Kool. Ole siis tubli ja vaata, et sa vale bussi peale pärast ei lähe! Täna on trennipäev ju! Kas sul trenniasjad ikka on kotis? Tubli oled! Õhtul näeme!

Töötaja sõidab tööle. Meilid loetud, haarab kohvi ja koosolekule! Koosolekud, telefonikõned, kiire vestlus koridoris. Telefon heliseb ja Naine võtab toru. Jah, mu arm, sul on täiesti õigesti meeles - nad tulevad tõesti laupäeva õhtul meile külla. Täna õhtul üritaks nii sättida, et jõuaks rabasse jalutama. Ega sa ei unusta kala võtta - kutsuks õed-vennad, emad-isad laupäeval hommikukohvile! Ei, ei, ärme pühapäevaks midagi plaani. Lastel on kõigil oma programm pühapäeval: sünnipäevale minek, kino, autokool. Ma nii loodan, et saan olla pool pühapäeva lihtsalt diivanil keras ja lugeda raamatut. Õhtul läheme lastega ju Estoniasse! Suudlen!

Töötaja vaatab üle saabunud posti ja leiab sealt muu hulgas huvitava koolituskursuse. Kiire kalendri analüüs näitab, et vist õnnestub osaleda - peab vaid perega kokku leppima ja tööasjad täpsemalt üle vaatama, kas kõik õnnestub ümber sättida!? Töötaja korraldab, teeb, arutab, õnnitleb, kirjutab - ei, kirjutab hiljem, mõtleb, kohtub …

Ise läheb trenni, siis koju.

Ema läheb kööki. Sul on juba õpitud, ole hea ja tee palun salat valmis. Panin kana juba ahju, varsti saab süüa. Kuidas koolis läks? Vaatame pärast e-koolist hinneteseisu ka jälle üle. Mul on natuke kirjatööd teha. Tee palun muud asjad vahepeal ära ja vaatame seda füüsikat nii tunni pärast. Ja sinu prantsuse keel! Mis kell see lastesaade sul hakkab? Vaatame siis kohe … tr?s bien.

Töötaja kirjutab homse koosoleku materjali valmis. Ettevõtja teeb pangaülekanded ning kontrollib projektide tähtajad.

Ema astub noore neiu tuppa ja koos leitakse lahendus füüsikas.

Naine läheb mehega jalutama. Pime on juba, aga ikkagi on nii mõnus käsikäes kõndida ja karget rabaõhku hingata. Kaugelt kostab linnamüra.

Ema tuleb tuppa. Te ei magagi veel? Head ööd, te olete mul nii kallid, homme näeme!

* pr k milline isik

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing