Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Algas protsess kuue väidetava narkokaupmehe üle

Mariliis Pinn 07. detsember 2006, 14:49

Harju Maakohtus algas protsess kuue mehe üle, keda
süüdistatakse suures koguses hašiši ja kanepi salakaubaveos Hollandist Eestisse.

Põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli avaldas süüdistuse. Ainsana kogus kuuikust tunnistas end kõiges süüdi autojuht Aleksander Kudrjašov (38), keda süüdistatakse grupilisele narkootikumide käitlemisele suure varalise kasu saamise eesmärgil kaasaaitamises ning grupilises salakaubaveos, teatas Harju Maakohus.

Marko Vestman (36) ja Mati Pisa (33), keda süüdistatakse suures koguses narkootikumide käitlemises suure varalise kasu saamise eesmärgil grupi poolt ning narkootikumide salakaubaveos grupi poolt tunnistasid end süüdi osaliselt. Sama süüdistusega Leedu kodanik Žilvinas Katiliust (35) eitas oma süüd täielikult.

Roman Keridani (33) ja Toivo Hüpsi (32) süüdistatakse grupilisele salakaubaveole ning grupilisele narkootikumide käitlemisele suure varalise kasu saamise eesmärgil kaasaaitamises, Hüpsi lisaks ka kahe tulirelvapadruni ebaseaduslikus hoidmises. Mis puudutab padruneid, siis selles osas tunnistas Hüps end süüdi, ülejäänus aga mitte. Keridan eitas oma süüd täielikult.

Kohus alustas tõendite uurimist süüdistatav Kudrjašovi ülekuulamisega.

Süüdistuse kohaselt organiseerisid ja juhtisid Vestman ja Pisa alates 2005.aasta. sügisest kuni tänavu veebruarini suures koguses narkootiliste ainete hašiši ja kanepi salakaubavedu Hollandi Kuningriigist Eesti Vabariiki ning nimetatud narkootiliste ainete käitlemist Eestis.

2005.aasta septembri lõpus värbas Vestman Pärnus kaugsõiduautojuht Kudrjašovi, kelle ülesandeks oli hašiš ja marihuaana Scaniaga Hollandist Eestisse tuua.

Veebruari alguses oli Hollandis ka Katilius, kes isiklikult andis Kudrjašovile Eestisse viimiseks 7 pappkasti hašišiga.

Tallinnas anti hašišit eeluurimisega tuvastamata isikutele, osa narkootikumist toimetati Keridani elukohta Vilde tee 141. Kanepit hoiti Hüpsi elukohas Vilde tee 140.

Samuti omandasid Vestman ja Pisa 2006. aasta jaanuaris tuvastamata isikult ja tuvastamata kohas suures koguses hašišit, mida hoiti Hüpsi korteris.

Kokku võeti süüdistatavatelt, nende autodest ja korteritest läbiotsimise käigus ära 196,23 kg hašišit ja 6774 g marihuaanat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 14:07
Otsi:

Ava täpsem otsing