Tallinnas päästetud 40 kassi ja 27 põtra

Kadi Heinsalu 08. detsember 2006, 14:05

Kõige enam vajasid päästjate abi kassid.
Lõppeval aastal on Tallinna päästjad saanud hulgaliselt loomadega seotud
väljakutseid. Kõige enam on päästjate abi vajanud kassid, kirjutas EPL Online.

Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Kirill Teiteri teatel on Tallinna päästjad saanud 40 kassidega seotud päästmiskutset. 25 kassi oli kuhugi kinni jäänud - akna vahele, ventilatsioonišahti või veel kuhugi, üks isegi peadpidi konservipurki. Üheksa kassi toodi puu otsast alla. Kuus kassi tuli välja tirida automootori seadmete vahelt.

Kassidele järgnevad põdrad, kelle tõttu on päästjad saanud 27 väljakutset. Neist kaheksal korral nähti mitut põtra korraga, kas kahe-, kolme- ja korra isegi neljakaupa. Kokku oli linna peal nähtud 38 põtra, kuid siin peab Teiteri sõnul arvestama, et mõned neist esinesid korduvalt.

Suurem osa põtru pääses metsa tagasi omal jõul, kolm olid päästjate saabudes juba hukkunud, kuus looma aga tuli uinutada ja siis metsa toibuma viia.

Kolmandal kohal on koerad, kes vajasid päästjate abi 18 korral. Koerad olid kas kanalisatsiooni kukkunud, kuhugi kinni jäänud või ei saanud veeaukudest omal jõul välja.

Metskitsi päästeti 11 korral, nad seiklesid kas tänaval võid olid kellegi aeda lõksu jäänud. Rebaseid seikles aedades kuuel korral, sama palju oli ka oravaid, neist neli eluruumides.

Imetajatest käidi püüdmas veel nirke-tuhkruid-minke (4 korda), jäneseid (4 korda), kährikuid (3 korda), nahkhiiri (2 korda), samuti hobust ja oktoobri alguses Paekaare ühe asutuse jahutusbasseini suplema tulnud metssiga.

Muudest elukatest esines veel 4 eri tõugu madu-ussi, 4 mesilassülemit ja 2 herilaspesa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2006, 14:08
Otsi:

Ava täpsem otsing