Kasahstanis ehitatakse hiigeltelki igavese suve linn

Mariliis Pinn 10. detsember 2006, 13:16

Kasahstani president Nursultan Nazarbajev
kavatseb ehitada pealinna Astanasse hiiglasliku läbipaistva telgi ning sinna
sisse linna, kus on alati suviselt soe.

150 meetri kõrgune telk valmistatakse erilisest materjalist, millesse päiksekiirgus neeldub nii, et sees tekib suve efekt. Astanasse asub keset Aasia steppe ja temperatuur langeb sageli -30 C kraadini, kirjutas BBC.

Telgi projekteerib Briti arhitekt Norman Foster, kes kujundas ka hiljuti Astanasse ehitatud hiiglasliku klaaspüramiidi.. Türgi ettevõte Sembol loodab telgi valmis ehitada aastaga. "Midagi sellist ei ole keegi varem teinud ja see on väga keeruline projekt inseneridele," lisas Semboli juht Fettah Tamince.

Telgis laiub enam kui kümne jalgpallistaadioni suurusel alal linn tänavate, kanalite, ostukeskuste ja golfiväljakutega, kus inimesed saavad olla suveriietes isegi siis, kui väljas on miinuskraadid ja mängida väljas tennist, sõita paadiga ja nautida kohvi välikohvikutes.

President Nazarbajev tõi riigi pealinna Astanasse kümne aasta eest. Ta on kulutanud seal paleede, pilvelõhkujate, ausammaste ja muude rajatiste ehitamiseks miljardeid dollareid ning nimetab Astanat üheks oma suurimaks saavutuseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. December 2006, 13:16
Otsi:

Ava täpsem otsing