Lumetraktoritel on kopp ees

11. detsember 2006, 09:15

Lumevaene talv sunnib Pärnu tänavatelt lund
ja jääd tõrjuma palgatud ettevõtteid otsima oma töömeestele ja masinatele muud
rakendust, linnavalitsus aga maksab neile olematu lume koristamise eest üle 600
000 krooni kuus.

Alates oktoobri teisest poolest on linn tasunud sõiduteede jää- ja lumevabaduse eest vastutama palgatud AS BaltiFaldile 125 250 krooni kuus lumevalves olemise eest, kirjutas Pärnu Postimees.

Raha saavad nad sõltumata sellest, kas väljas on +10 või –10 kraadi. Ja sugugi mitte asjata, nagu kinnitas BaltiFaldi juhataja Kaido Tamm. Ilma ja teeolusid ikka jälgitakse.

Kopsakam tulu jääb BaltiFaldil aga saamata, sest lumetõrje raha makstakse neile tükitöö alusel. “Iga lumi toob meile raha sisse,” selgitas Tamm. Eelmisel aastal küündis see summa kuni miljoni kroonini kuus, jäädes keskmiselt siiski 600 000 kanti.

Veelgi soodsama lepingu on linnavalitsuselt välja kaubelnud AS Teho, kelle asi on kõnniteed lume- ja jäävabad hoida. On vaja lund lükata või mitte, neile on igakuine sissetulek garanteeritud. Novembris oli see 418 000 krooni. Alates sellest kuust kuni aprillini aga 518 000 krooni ehk ligi 17 000 krooni päevas.

Linnavalitsuse teedespetsialisti Tõnu Kuusiku sõnade järgi neil taganemisteed ei ole, sest leping on leping ja sellest tuleb kinni pidada. “Ilus oleks muidugi öelda, et meil oli tööd vähe ja võiks vähem raha maksta, aga ega keegi väiksema summaga lepi,” ei loonud ta illusioone.

See on ka põhjus, miks AS Teho Pärnu piirkonna projektijuht Peeter Lankots asjaolu, et lumekoristuspäevi võib sel talvel kahe, kui mitte ühe käe sõrmedel kokku lugeda, pigem õnneks kui õnnetuseks peab. Lumelükkamisest vabaks jäänud aega sisustab Teho sügistööde lõpetamisega. Näiteks koristavad nad veel parkidest lehti. “Traktoril on lumesahk eest ära ja kopp ees,” kinnitas Lankots.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2006, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing