Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Danilov: kui saaks, kahekordistaks haigekassa eelarve

Mariliis Pinn 12. detsember 2006, 16:56

Äripäeva meditsiini arengukonverentsil
parafraseeris Eesti Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov Juhan Liivi, et
kui seda riiki ei oleks, küll siis oleks hea elada.

"Paneks selle raha haigekassa ette kivi alla, kõik inimesed tulevad ja võtavad ning kõik teavad palju on vaja võtta," jagas Danilov Äripäeva arengukonverentsil auditooriumiga oma muret, et keegi ei ole tegelikult rahul haigekassa eelarvega ning räägivad, et rohkem raha tuleks suunata eriarstidele, palkadeks jne.

Kui rahandusministeerium paneks oma rahakoti kivi alla, siis Danilov võtaks haigekassa kümne miljardi kroonisele eelarvele veel sama palju juurde. "See on summa, mille mõistliku kasutamisega me hakkama saaksime. Tuleks rahastada infrastruktuuri ja haiglaid, palk on iseenesest mõistetav," ütles Danilov.

Tema sõnul olme ise valinud liberaalse riigikorra, mille aluseks on inimese enda valikuvabadus. "Mind häirib, kui tullakse ja öeldakse, et vaadake kuidas Rootsis on töötervishoid parem, räägitakse stressi ennetamisest jne. Rootsis on riigi osa 60% SKPst, millest 25% kulutavad nad tervisele, meie riigi osa on 36% ja kulutused tervisele 11,2%. Rootslaste maksud võivad minna kuni 90% palgast. Enda tasku kasvab järelikult ja avalikku teenust tuleb rohkem osta kui maksud vähenevad," põhjendas ta, miks Eestis ei ole nii head tasuta tervishoidu.

Samas lisas ta, et midagi on ju toimunud ka: enne olime 30 aastat ravivõtetes maas, nüüd vaid 2-3 aastat.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2006, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing