Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Keskerakond ostis suurima venekeelse päevalehe

12. detsember 2006, 07:43

Keskerakonna juht Edgar Savisaar ja teda
toetavad ärimehed laiendavad järjest haaret meediaäris, viimase ostuna omandas
Kesknädalat väljaandev sihtasutus eelmisel nädalal suurima venekeelse päevalehe
Vesti Dnja.

«Vesti Dnja müüdi ärilistest kaalutlustest lähtuvalt, sest leht on pidevalt kahjumit kandnud,» ütles Vesti Dnja vastutav väljaandja Andres Tõnisson.

Omanikfirma Holgeris OÜ juhatuse liige Kristian Randalu kinnitusel viimasel ajal Vesti Dnjas reklaami eriti polnudki. Teine müümise aspekt oli ostuhuvi, lisas ta.

Vesti Dnja ostnud sihtasutuse Jüri Vilmsi Sihtkapital nõukogu liige Urmas Jürgenson põhjendas kahjumliku lehe ostmist sellega, et kasumis ajalehti keegi ei müü.

Kesknädala peatoimetaja Allan Alaküla sõnul jäävad kaks väljaannet eraldi eksisteerima.

«See ei ole venekeelse Postimehe ja Linnalehe analoog, mille toimetused on ühendatud. Lisaks keelebarjäärile on üks ka endiselt nädala- ja teine jätkuvalt päevaleht,» lisas Alaküla.

Meediaekspert Tarmu Tammerki sõnul sõltub lehe tulevik sellest, kas üritatakse välja anda tasakaalukat lehte või minnakse primitiivse parteilise propaganda teed.

«Kõige hullem, kui leht valib propaganda tee, aga nimetab end endiselt sõltumatuks,» sõnas Tammerk.

Tammerk lisas, et propaganda korral lugeja küll pettuks, aga suure tõenäosusega jõuavad enne sellest arusaamist ning tellimisest loobumist märtsikuised valimised kätte.

«Tegemist on teatud elanikkonnagrupi suukorvistamisega,» kommenteeris sotsioloog Andrus Saar, kelle hinnangul on tegu ideoloogilise, mitte ärilise tehinguga.

«Kindlasti mõjub see erakonna tulemustele positiivselt,» vastas Saar küsimustele, mil määral võiks tehing kaasa aidata eelolevatele riigikogu valimistele.

Keskerakonna esimees ja majandusminister Edgar Savisaar viibis eile Brüsselis ja temalt kommentaari saada ei õnnestunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2006, 08:15
Otsi:

Ava täpsem otsing