Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Luige kinnisvarafirmas käärib aktsiatüli

12. detsember 2006, 08:22

Tallinna lauluväljaku kõrval asuva Laferme
ärilinnaku väikeaktsionärid võitlevad kohtus meediamogul Hans H. Luige vastu,
kes aktsionäride nina alt enamiku firma aktsiaid ära napsas ning nüüd kahe
hektari suurusele krundile uhkeid maju plaanib.

AS Laferme, mis tegeleb enda kinnisvara üürile andmisega, on viimase aasta jooksul muutunud ettevõtte väikeaktsionäridele, noore ärimehe Priit Kajari, keskerakondlase Juhan Sööli ja Aleksander Gude ning Eesti Päevalehe ja Ekspressi suuromaniku Hans H. Luige tüliõunaks, kirjutab Äripäev.

"Luik, üritades vältida teiste aktsionäride ostueesõigust, palus firma ühel omanikul vormistada aktsia üleandmiseks kinkelepingu, mille puhul teatavasti teistel aktsionäridel ostueesõigust pole," seletas Priit Kajari advokaat Maidu Kaasik.

Eile välismaal treeningutel viibinud Kajari esindaja sõnul tõrjus varem Laferme aktsiaid mitteomanud meediamees Luik nõnda väikeaktsionärid kõrvale. Nood aga oleksid tahtnud ise enamiku aktsiaid ära osta.

"Kohe, kui Luik aktsionäriks sai, lasi ta põhikirjast välja võtta punkti, et väikeaktsionärid võivad kasutada ostueesõigust," märkis Kaasik veel.

Kohtus kostjapinki sattunud Hans H. Luik sõnas, et süüdistuse näol on tegemist Priit Kajari ning tema partnerite pahatahtlikku fantaasiaga. "Ühtegi tõendit oma rikutud õiguste kinnituseks teine pool kohtule ei toonud," sõnas ta.

Laferme teenis 2005. aastal 16 mln kroonise käibe juures 2,5 mln krooni kasumit.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. December 2006, 08:32
Otsi:

Ava täpsem otsing