Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kinnisvara metsik hinnaralli on asendunud pikemaajalise rahuga

13. detsember 2006, 09:02

Paar viimast aastat mitmesaja kilomeetrise
tunnikiirusega rallinud kinnisvaraturg on rahunenud. Ostjad ei pea enam
meeleheitlikult hindu vaatama, vaid võivad otsida huvitavaid kortereid.

Juba mõnda aega on kinnisvaraga toimunud sama mis 1997. aastal Tallinna börsil, ainult liikumine on olnud vastupidine. Kui börsil langesid aktsiahinnad meeletu kiirusega, on kinnisvara sama nobedalt kallinenud, kirjutas Tarbija 24.

«Müüjate turust on saanud ostjate turg, kus inimesel on aega vaadata ja valida. Määravaks saab ostja, mitte müüja soov,» kinnitas Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Merike Nooren.

SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula sõnul on kätte jõudnud aeg, kus ei rabeleta asjata ning enne tegutsemist mõeldakse. Vähemalt aastaks peaks tema hinnangul nii ka jääma, sest hüppelist nõudluse kasvu ei ole kuskilt paista.

Pindi Kinnisvara juhatuse esimehe Peep Soomanni sõnul on enamik soovijaid oma ostud teinud ja laenud võtnud. Nii on huviliste arv jäänud väikeseks ja kadunud müüjate eelised. «Loodetavasti on turu ülikiire areng möödas,» rääkis ta. «Mida suurem oleks järsk kasv, seda hirmuäratavam tunduks tulevik.»

Üldist hinnalangust ei julge siiski keegi ennustada. Seda hoolimata tõsiasjast, et miljoni krooniga ei ole korteri soetamisel enam suuremates linnades midagi teha – nimetatud summa eest saab vaid ühetoalisi ja väikseid kahetoalisi kortereid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 09:02
Otsi:

Ava täpsem otsing