Sõtnik tahab Tallinna rahvusparki rajada

13. detsember 2006, 12:55

Tallinna keskkonnaamet esitab käesoleva aasta
detsembri lõpuks keskkonnaministeeriumile ettepaneku Tallinna rahvuspargi
moodustamiseks, teatas Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus.

"Linna rahvuspargi ülesanne on kõrge kultuuri-, loodus- ja puhkeväärtusega kultuurmaastiku väärtuste säilitamine ja arendamine,” ütles rahvuspargi rajamise ajutise komisjoni esimees abilinnapea Olga Sõtnik.

Tallinna rahvusparki kavandatakse territooriumile, mis hõlmab Kadrioru parki, Pirita jõe ürgoru kaitseala, Pirita kloostri territooriumi, Kloostrimetsa teest põhja poole jäävat Kloostrimetsa metsaparki koos Metsakalmistuga ja Aegna saart.

Tallinna rahvuspargi rajamiseks tellitud ekspertarvamuse kohaselt paiknevaid kavandatava rahvuspargi terrritooriumil ohustatud ja loodusväärtuslikud alad nagu Pirita- ja Merivälja tee äärsed haljastud, Maarjamäelt vaateid võimaldavad alad jpt looduskaunid kohad. Rajatav Tallinna rahvuspark võimaldab kehtestada avalikku ruumi hoidvad ehitustingimused ja säilitada olemasolev maastik. Eraldi tähelepanu väärivad tulevase rahvuspargi territooriumil seni tagasihoidlikult eksponeeritud väärtused. Eelkõige Iru linnamägi, Peeter Suure merekindluse rajatised ja Maarjamäe võimalik promenaad.

Ettepaneku asutada pealinna rahvuspark tegid möödunud aasta aprillis Pirita linnaosa asumite elanike ühendused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing