Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Filatov: eitab seotust dokumentaalfilmi seisukohtadega

ÄP 15. detsember 2006, 00:00

"Tunnen Eestit ja eestlasi juba ammu. Paljud minu sõbrad ja koostööpartnerid on eestlased. Juba tudengiaegadel instituudis õppides elasin ühes ühiselamutoas koos Arvi Aavikuga, kellest hiljem sai väljapaistev sportlane. Juba siis, veel enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist, kleepis Arvi meie ühikatuppa üles plakati suitsupääsukestega, kes sümboliseerisid eestlaste püüdlust iseseisvuse ja demokraatlike ümberkorralduste poole," seisab Andrei Filatovi avalduses.

"Andrei Filatov ei ole dokumentaalfilmi "Eesti - ajaloo risttee" loomise innustaja ega algataja," teatas Severstaltrans Grupp, mille tegevdirektor Filatov on.

"Andrei Filatov ei olnud filmi autor, kaasautor ega toimetaja, ka ei pidanud ta võimalikuks filmi sisu toimetada ega tsenseerida. Järelikult ei ole alust kinnitada, nagu langeksid filmi autorite seisukohad A. Filatovi omadega kokku," seisab grupi presiteates.

Venemaa transiidiärimees Andrei Filatov on üks isikuid nende 13 hulgas, kellest kümnele tahab valitsus kinkida jõuludeks eriliste teenete eest kodakondsuse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing