Ilus ja kallis Zebra

Heidi Vihma 15. detsember 2006, 00:00

Zebra on Tallinnas Narva maantee alguses tegutsenud umbes aasta. Menüü on linna tippklassist, sealjuures mitte ainult nimetustelt, vaid ka kvaliteedilt. Hinnad on samuti tippklassist, see tähendab kõrged, minu arvates liigagi kõrged sellise asukoha ja interjööri kohta.

Sisekujundus on ju iseenesest kena - moodsalt napp disain, ehtsad lilled, lahtine köök, kaunid vitriinid, milles Itaalia-Prantsuse gurmeekaup ja oma maja kondiitrite toodang. Aga kui toidu eest peab nii kõrget hinda maksma kui Zebras, tahaks mitte ainult kena, vaid lausa luksuslikku sisekujundust.

Tahaks juba laudlinu linikute asemel, tahaks, et televiisor ei mängiks, isegi mitte Fashion TVd ei tahaks näha, tahaks, et muusikavalik oleks ühtlasem - muidu suhteliselt leebe house'i vahele lasti aeg-ajalt ehtsat vanakooli diskot, mis luksusliku tuunikala tartar'i juurde mitte kõige paremini ei haakunud. Nii et kokkuvõttes tahaks maitsvale toidule lisaks veel atmosfääri, mis ei paneks kahetsema ei kulutatud aega ega raha. Tegelikult tahaks ka mantleid garderoobi anda, mitte laua kõrvale nagisse riputada.

Ainult viriseda oleks kah liig, toitu nautisime ju küll: värske salat Parma singiga, tuunikala steik juurvilja gratääniga, tuunikala tartar ja mascarpone kook olid kõik erakordselt maitsvad.

Road olid koostatud leidlikult ja menüü oli originaalne - tõenäosus täpselt samasuguseid roogasid mujal Tallinnas saada on suhteliselt väike.

Teenindus oli kiire, lahke ja sõbralik, isegi asjatundlik: klaasiveini valik oli täiesti olemas ja neid osati soovitada. Siinsamas valmistatakse ka sushit ja sashimit, kalad on jääletil, kokk leti taga ootevalmis.

Valisin Zebra maki - seesamiseemnetega maitsestatud kena värske rull oli muidu tore, ainult tükid olid korraga suhupistmiseks suurevõitu, nii et pulkadest polnud abi, ainult näpud aitasid. Ega ma muidugi kindlalt tea väita, kui suured maki tükid olema peaksid, aga natuke ebamugav oli süüa küll.

Menüüs on tavalisest suurem kalavalik ja kohviku nime õigustamiseks kookidele lisaks ka salativalik, mida leti juures oma soovi järgi kokku saab lasta tõsta. Sealjuures oli kõik värske, polnud näha ei närtsinud salatilehti ega krimpsus köögivilju. Ja toidunautlejad saavad valitud juuste-sinke-pasteete ka koju kaasa osta, iseasi, kas raatsivad. Värske ja väga maitsev olid toidu juurde pakutud kuklivaik, aga nagu lisandil, on ka sellel oma hind: ei kartul-köögivili ega leib-sai pole toidu hinna sisse arvatud.

Niisama sisseastumiseks ja koogiks-kohviks on Zebra küll õige koht, käigutee ääres, möödaminnes hea sisse astuda. Kohvide valik on suur ja koogid on tõeliselt maitsvad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:43
Otsi:

Ava täpsem otsing