Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Paldiski ja Keila läksid tülli vana soojalaenu pärast

Mariliis Pinn 18. detsember 2006, 08:10

Keila ja Paldiski linnavõim pöörasid tülli
kümne aasta taguse 21 miljoni krooni suuruse laenu pärast, mida Rootsi
Kuningriik kohtu kaudu tagasi nõuab.

Eelmisel esmaspäeval tegi Harju maakohus otsuse, mille põhjal mõisteti Keila linnalt Rootsi Kuningriigi kasuks välja 21 miljoni krooni suurune võlg. Tegemist on summaga, mis võeti laenuna 1996. aastal Keila volikogu toetusel Paldiski linnale katlamaja ostuks. Sellel ajal oli Paldiski osa Keila linnast, tänaseks on linnad aga eraldi omavalitsused, kirjutas Äripäev.

Paldiski pole tänase päevani ühtegi laenu tagasimakset teinud. "Kui Keila linn võttis selle laenu, siis Keila linn peab sellega ka tegelema. Tegemist on Keila linna ja Rootsi vahelise lepinguga," ütles Paldiski linnapea Jaan Mölder.

Toonase linnapea Leino Mägi sõnul on aga laenulepingus punkt, mis ütleb, et Paldiski omavalitsusüksuse tekkimisel lähevad kõik laenuga seotud kohustused üle Paldiski linnale.

Jaan Mölder seda lepingupunkti enda sõnul ei mäleta. "See oli ju kümme aastat tagasi," ütles ta. "Kuna Keila linnajuhid sellega omal ajal midagi ette ei võtnud, siis on tegemist Keila tolleaegsete linnajuhtide tegemata jäänud tööga," lisas Mölder.

Leino Mägi oli Mölderi suhtumisest nördinud ning süüdistas ühtlasi Keila linnavolikogu liiget Tiit Maed. Viimane olevat lühikest aega võimul olnud Tasakaalu valimisliidu juhtfiguurina Mölderiga kokku leppinud, et Paldiski linna vastu kohtusse ei minda ning venitas teadlikult ka linnale korraliku advokaadibüroo palkamisega, mistõttu Mägi sõnul kohtuprotsess kaotatigi. "Kogu asi on selles, et kui Paldiski peaks selle summa ära maksma, oleks see linn ülepeakaela pankrotis," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2006, 08:10
Otsi:

Ava täpsem otsing