Laar soovitab Savisaarel Eesti-vastast propagandafilmi vaadata

19. detsember 2006, 09:10

Mart Laari sõnul meenutab Andrei Filatovi
rahastatud film räiguselt Stalini aegu. Edgar Savisaarel, kes toetab Filatovile
erakorraliste teenete eest Eesti kodakondsuse andmist, soovitab ta filmi
vaatamiseks Hundisilmale kinobuss tellida.

See, et 1993. aastal, kui Laar peaminister oli, andis valitsus eriliste teenete eest Eesti kodakondsuse Juli(us) Gertsmanile (Konestoni finantsdirektorile), pole tema arvates Filatovi juhtumiga võrreldav, kirjutas SLÕhtuleht. Dokumentide järgi tegeles firma Koneston relvade transiidiga, tegelikult müüdi aga sadu püstoleid illegaalselt Eestis.

«Minu valitsused on alati juhindunud pädevate organite hinnangutest ja see ongi põhimõtteline erinevus praeguse Filatovi juhtumiga,» ütleb Laar.

«Kapo on avalikult andnud oma hinnangu Filatovi poolt rahastatud propagandafilmile, mis meenutab räiguselt mitte nõukogude, vaid Stalini aegu,» räägib Laar. Tema sõnul meenutavad nii peaminister Andrus Ansipi kui ka Edgar Savisaare vastused Filatovile kodakondsuse andmise asjus kuulsat JOKK-skeemi: «Esiteks üritatakse näpuga näidata nende peale, kes on küsimuse tõstatanud, ja seejärel vastutusest kõrvale hiilida.»

Kui majandus- ja kommunikatsiooniminister Savisaar pole filmi «Eesti – ajaloo risttee» näinud, soovitab Laar tal Hundisilmale kinobussi tellida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing