Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EL ja Venemaa jõudsid liha impordis kokkuleppele

20. detsember 2006, 07:38

Venemaa ja Euroopa Liit leppisid kokku EL-i
liha ekspordi jätkumises Venemaale järgmisel aastal.

«Oleme kokku leppinud memorandumi allakirjutamises ning 1. jaanuarist EL-i toodete — nende, mis on heaks kiidetud ja pärit akrediteeritud ettevõtetest, ma rõhutan — toomine Venemaale jätkub normaalselt,» ütles täna Vene põllumajandusminister Aleksei Gordejev AFP teatel, kirjutas Postimees. Gordejev tegi avalduse pärast kohtumist EL-i tervishoiuvoliniku Markos Kyprianouga.

Novembris ähvardas Venemaa keelustada kogu EL-i liha sisseveo 1. jaanuarist, põhjendades seda murega uute EL-i liikmete Bulgaaria ja Rumeenia sanitaartingimuste pärast.

Tänane kohtumine ent likvideeris ohu, teatas AFP. «Peamine eesmärk on Venemaa ja EL-i vahelise kaubanduse katkestusteta jätkumine ning ma usun, et me jõudsime selleni,» märkis Kyprianou ühisel pressikonverentsil.

Euroopa Komisjoni teatel järgneb suulisele kokkuleppele memorandumi allakirjutamine 18. jaanuaril.

Poola impordikeelu kohta ütles Kyprianou, et sellest räägitakse eraldi tulevikus.

«Olen veendunud, et tänane lepe annab meile parema positsiooni Poola probleemi lahendamiseks,» ütles Jussi Korkeaoja, EL-i eesistujamaa Soome põllumajandusminister.

Poola blokeeris Venemaa ja EL-i vahelise partnerlusleppe sõlmimise novembris, sest Venemaa oli keelustanud Poola lihatoodete impordi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 07:38
Otsi:

Ava täpsem otsing