Reiljani rendib luksusautot jahisõbra käest

20. detsember 2006, 07:24

Endine keskkonnaminister, Rahvaliidu
esimees Villu Reiljan rendib üle miljoni krooni maksvat Volkswagen Phaetonit
jahilaskja Hannes Kuusmikult, rendisummat keeldus eksminister
avalikustamast.

Villu Reiljan kinnitas eile elektronkirjas, et rendib autot kaasjahimees Hannes Kuusmikult. Kuid kuna viimane ei soovi ajakirjandusega suhelda ega avaldada nendevahelisi kokkuleppeid, ei andnud ka Reiljan teada luksusauto rendihinda.

Reiljan kinnitas, et kuluhüvitist ta Riigikogust auto rentimiseks võtnud ei ole. Samas kirjas väitis Reiljan, et Kuusmikud ei ole Rahvaliidu toetajad.

Ametlikud dokumendid näitavad siiski, et Hannese isa, endine tööstur Rein Kuusmik toetas Rahvaliitu 2002. aastal poolesaja tuhande krooniga. "Usun ikka veel vanarahvatarkust, et õige hõlma ei hakka keegi," lisas Reiljan.

Numbriga 454 MEH Volkswagen Phaetoni omanikult Hannes Kuusmikult ja tema isalt Reinult eile renditehingu kohta kommentaare saada ei õnnestunud.

Kuna luksusauto kuulub Hannes Kuusmikule kui eraisikule, siis peab ta Reiljanilt saadud renditulu deklareerima maksuametile.

28aastane ärimees Hannes Kuusmik, kellele kuuluva Volkswagen Phaetoniga sõidab ringi Rahvaliidu juht Villu Reiljan, peab jahist väga lugu ning kuulub Eesti jahilaskurite paremikku. Virumaa äriperekonda kuuluv Hannes Kuusmik on võitnud mitu jahilaskmise võistlust ning on peale selle kõva jahimees. Praegugi võib tema lastud karust tehtud jahitrofeed imetleda Sagadi metsamuuseumis. Jahimees on ka Hannese isa Rein Kuusmik, kunagine Repo Vabrikute omanik.

Eile hommikul oli Villu Reiljani kasutuses oleva Volkswageni tagaakna alla hooletult heidetud väljatrükk maa-ameti kaardist, kus märgitud kinnistu naabruses asub KIK rahastatud Kaitseliidu õppekeskus.

Kaardil oli märgistatud 390 hektari suurune kinnistu Jõgevamaal Puurmani vallas, millega külgnevatel kinnistutel on Kaitseliidu Jõgeva maleva haldus- ja õppekeskus. Eelmisel kevadel eraldas Reiljani juhitav Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) õppekeskuse rajamiseks 15 miljonit krooni. Kuna sellest aga jäi väheseks, eraldas KIK veel 7 miljonit krooni. Sellel sügisel nurgakivi saanud keskus peaks valmis saama uuel aastal. Kaitseliidu Kinnisvara ostis suvel 100 000 krooni eest õppekeskuse tarvis kolm kinnistut, kokku ligi 25 hektarit.

Autos lebanud kaardil on kinnistu ümber joonistatud kinnistust mitu korda suurem piirjoon. Puurmani vallavalitsuse maanõunik kinnitas, et tema teada mingeid laiendusi õppekeskusel plaanis ei ole.

Jõgeva maleva pealik Janno Rosenberg tunnistas, et Kaitseliidu ala laiendamine on siiski mõttes olnud. "Õppekeskuse jaoks on meil maad piisavalt, kui juurde on vaja, siis harjutusväljakuteks."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 08:42
Otsi:

Ava täpsem otsing