Venekeelne Kesknädal: Ansip, Velliste ja teised uusnatsid

21. detsember 2006, 13:12

Detsembrikuu venekeelne Kesknädal ehk Pravo
i Pravda on Priit Stirlitsa artikli illustratsioonil
pannud natsisõduri kõrvuti Andrus Ansipi ja Mart Laariga.

Venekeelne Kesknädal kirjutab, et Eestis on avaldumas uus tendents: paremjõud koonduvad ühiste loosungite ja ideede alla.
Parempoolsete tiival istuvad kuulus ajaloolane Mart Laar ja suur mustade mundrite huviline Trivimi Velliste. Reformierakonna juht Andrus Ansip on aga meedias aktiivselt esinenud avaldustega, et Pronkssõdur tuleb eemaldada.

"Tundub, et kui parempoolsete unistus täitub ja nad võimule tulevad, ootavad meid vähemalt sama hullud ajad kui laarlaste aeg 90.ndate algusel," kirjutab Stirlits.

"Just Isamaaliit on osalenud aktiivselt II maailmasõja sündmuste tõlgendamisel, eesotsas ajaloolase Laariga, kes on ka õpikuid selle ajajärgu kohta kirjutanud. Just Isamaaliidult tuli ettepanek ümber hinnata II maailmasõja tulemused, muutmaks kogu tsiviliseeritud maailma poolt tunnustatud võitu fašismi üle kui suure sõja peamist tulemust," kirjutab Pravo i Pravda.

1990.ndate alguse kodakondsuspoliitika eesmärgiks oli, et võimalikult palju muulasi lahkuksid Eestist. See ka õnnestus: kümned tuhanded lahkusid Eestist.
Keskerakondlased räägivad, et meil on sõltumata sellest, mis keelt keegi räägib vaja koos üles ehitada paremat Eestit, kiidab leht Keskerakonda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing