Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Wendre käive kasvab üle miljardi krooni piiri

Liis Kängsepp 21. detsember 2006, 12:20

AS Wendre sõlmib täna lepingu Poolas asuva
Saksa padjavabriku ülevõtmiseks, plaanides ostu ning tootmise arendamisesse
investeerida kuni 200 mln kr. Lisanduv vabrik kergitab Wendre käibe tuleval
aastal üle miljardi krooni.

„IKEA on üks laienemise põhjuseid, aga see Poola vabrik on teistele klientidele mõeldud,” rääkis ASi Wender omanik Peter Hunt. „Nüüd ma olen küll müügimees, aga neli-viis väga suurt Euroopa klienti ootavad juba ukse taga, kes tahavad meilt siit Poolast tellida. Uue vabriku 2007. aasta maht on sisuliselt juba välja müüdud.”

Ostetav vabrik on umbes kolm aastat vana ning kuulub Saksa padja- ja tekitootjale Brinkaus. Vabrik asub Berliinist umbes 100 km kaugusel Saksa-Poola piiri ääres Kostrzynis.

„Absoluutselt,” hõikas ASi Wendre omanik Peter Hunt rõõmsalt vastuseks küsimusele, kas tegemist on ilusa jõulukingitusega. „See on Wendrele väga oluline tehing, parandab meie positsioone. Logistiliselt asukoht väga hea, Kesk-Euroopale lähemal.”

Kui tänavu ennustab Hunt Wendre käibeks 685 mln ning kasumit loodetakse üle 60 mln kr. Seoses Poola tütarfirma lisandumisega kasvab Wendre käive tuleval aastal 1,1 miljardi kroonini. Hundi sõnul on see uus aste arengus.

„See strateegia on välja mõeldud kaua aega tagasi ja meie küll ei värise. See on ainult põnev,” ütles Hunt, kelle järgmine plaan võib olla tootmise laiendamine Lõuna-Euroopasse.

Hundi sõnul tegid nad Brinkhausiga sellise lepingu, et nad ostavad ära vabriku ja osa masinatest, mida hakkavad sakslastele välja rentima. Tööle võetakse üle 30 inimese ning uuel aastal loodab Hunt vabrikusse värvata veel 150 uut töötajat.

„Vanasti oli ikka nii, et Wendre oli väikefirma kusagil ida pool. Käisin Brinkhausilegi oma tooteid seitse aastat tagasi pakkumas,” rääkis Hund. „Nüüd on olukord pöördunud – meie oleme suuremad ja paneme reegleid paika, nemad peavad meie järgi joonduma.”

Läbirääkimised vabriku ostmiseks kestsid pool aastat, mille jooksul tuli korduvalt Poolas käia.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 12:13
Otsi:

Ava täpsem otsing