Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eestis korraldab messikoolitust paar firmat

Heli Lehtsaar 05. jaanuar 2007, 00:00

Eestis saab messikoolitust tellida vaid paarilt firmalt sisekoolitusena ning huvi sellise õppe vastu praktiliselt puudub.

Audentes Ariko müügijuht Riina Eelmaa nendib, et näiteks möödunud aastal ei tellitud neilt ühtegi messikoolitust.

"Tundub, et meil on kogu messimaailm vaibunud. Firmad pole aru saanud, et koolitus enne messi oluline on. Vahel näen messiboksides ikka väga ebaprofessionaalset käitumist," räägib Eelmaa. Samas arvab ta, et välismessidel osalenud firmad on piiri tagant saanud palju väärtuslikke kogemusi, mida koolitaja ehk jagada ei oskakski.

Sten Weidebaum Mainor Koolitus ja Konsultatsioonist nõustub Eelmaaga, et paljud firmad ei vajagi enam messikoolitust, kuna on messidel osaledes juba piisavalt kogemusi saanud.

Mainor on seni koolitanud vaid oma inimesi, kes Teeviida messil osalesid, ning Weidebaumi sõnul olid tulemused väga head. Avalikku messikoolitust pole Mainorist seni küsitud, kuid Weidebaum leiab, et kuna neil on selles vallas edukas kogemus, miks mitte hakata ka teisi koolitama. "Hea mõte!" kinnitab Weidebaum.

Kel siiski messikoolituse vastu huvi, saab end harida üle lahe Helsingis, kus Soome Messid korraldavad igal kevadel põhjaliku messikoolituse.

Tõsi, õppe hind on üsna soolane, ulatudes ligi seitsme tuhande kroonini.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing