Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üksikasjalik kuulutus müüb paremini

Enn Tosso 08. jaanuar 2007, 00:00

avaliselt tuleb pähe kaks varianti: City24 ning Kuldne Börs. Ilmselgelt on need kõige suurema kasutajabaasiga ning koguvad kõige rohkem klikke. Suur klikkide arv ei tähenda aga ilmtingimata, et selle keskkonna kaudu kinnisvara kõige tõenäolisemalt ostja leiab - eriti praegusel ajal, mil kinnisvaraäri on rahvuslik spordiala ning hindadega kursisolek on seltskondlikus vestluses rangelt soovitatav. Seetõttu klikivad nendel populaarsetel saitidel paljud inimesed, kes tegelikult midagi ei otsigi. See muidugi ei keela keskkonna omanikul tuua suurt klikkide arvu argumendiks, ? la "kui sind siin pole, siis pole sind olemas". Tõsised kinnisvaraotsijad külastavad märksa laiemat ringi kinnisvaraportaale.

Arco Vara kommunikatsiooni assistent Anu Võlma arvates peaks müüv kuulutus peaks olema pigem pikk, mitte napisõnaline, kus info on lühendite abil arusaamatult kokku pressitud. Tema sõnul peab kuulutus keskenduma iga konkreetse objekti puhul kõige olulisemale. "Varjata ei tohi ka negatiivseid fakte, kuna need tulevad niikuinii ilmsiks ja nullivad müüja usaldusväärsuse," hoiatab Võlma.

SCS Kinnisvara teatas eelmisel nädalal, et hakkas uuest aastast kasutama internetikeskkonnas reklaamitavatel kinnisvarakuulutustel "kaasaja tehnoloogiasaavutusi".

Nimelt varustatakse enamik uusi projekte ja kuulutusi videoklipiga, mis annab kliendile objektist maksimaalse ülevaate, teatab ettevõtte pressiteade.

On tõsi, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ja videoklipp on jälle omakorda tuhat pilti. Ent ostja poolt vaadatuna teevad "kaasaja tehnoloogiasaavutustega" varustatud kuulutused pigem ettevaatlikuks. Üldiselt peab arvestama sellega, et igasuguse reklaami maksab lõpuks kinni kinnisvara ostja. Väga mastaapsed ning keerulise lahendusega kuulutused on üldiselt väga kallid.

Siin tekib kohe küsimus, miks arendaja objekti üles haibib? Võib-olla (ehkki alati ei pea nii olema) on tegemist seisma jäänud objektiga, millel on mingid olulised vead või siis on hind liiga kõrge.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing