Merkolt üle pika aja rekord

Raivo Sormunen 10. jaanuar 2007, 00:00

Merko Ehituse aktsia jõudis pärast viieteist kuu pikkust pausi uue kõrgtasemeni. Rekordiliseks sulgemishinnaks saab eilsest lugeda 21,1 eurot (330,14 krooni).

Ehkki ehituskontsern pole viimastel nädalatel väärtpaberit mõjutavate uudistega välja tulnud, pole väärtpaberi tõus ka üllatav, kuna ülipositiivne sentiment Tallinna börsil aitab kõigil ülespoole ronida.

Isegi möödunud aastal Tallinna börsil kõige kehvemini esinenud Norma aktsia on oktoobrikuu keskpaigast pea veerandi jagu üles visanud.

Lisaks Merkole jõudsid uute rekordtasemeteni Baltika, Tallinna Kaubamaja ja Tallinna Vesi. Enamik päevast püsis rekordkursil ka Olympicu aktsia, kuid päeva lõpuskooriks registreeriti siiski üleeilsega võrdne 9,20eurone (143,95kroonine) sulgemishind.

Kasiinoketi jaoks tõotab põnev tulla tänane päev, kui ettevõte avaldab oma 2006. aasta ja neljanda kvartali käibenumbrid.

Kuna meelelahutusfirma kasvutempo on olnud viimastel aastatel väga kiire, tuleks käibeorientiiriks võtta kolmas kvartal, mil Olympicu müügimaht ulatus 436 miljoni kroonini, ja arvestada, et viimases kvartalis kasvas kasiinoketile kuuluvate mängusaalide arv 73-lt 77ni.

Olympicu jaoks on eriline hind 9,33 eurot, mis tähistab aktsiahinna kahekordistumist, võrreldes esmaemissiooni hinnaga. Eile katsus aktsia päevasiseselt selle hinnataseme juba ära (täpsemalt käis paber 9,35 eurol).

Viimase pooleteise aasta jooksul toimunud viiest börsidebütandist on Olympic hoolimata oma kõigest kahe ja poole kuu pikkusest noteerimisajast edukaim.

Väga hästi on tõusnud ka Tallinna Vesi ja Eesti Ehitus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing