Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Déj? vu - mitte ainult peas

Rivo Sarapik 12. jaanuar 2007, 00:00

Déj? vu on nähtus, mida paljud kogenud on: sähvatus mälus, kui kedagi esimest korda kohates tundub, et ollakse temaga tuttavad kogu elu, või tundub juba tuttav koht, kus sa varem tegelikult käinud pole.

Seni seletamatu nähtuse ühe selgitusena pakuvad stsenaristid Bill Marsilii ja Terry Rossio (viimase sulest on sündinud ka tegelased nagu Shrek, Godzilla, Zorro jt), et see polegi aju trikk, vaid tulevikust saadetud hoiatus või juhtnöörid.

Agent Doug Carlin (Denzel Washington) saabki jõelaeval toimunud plahvatust uurides abi just déj? vu'st.

Asitõendeid kogudes kohtub ta FBI uurijate rühmaga, kes on leiutanud tehnoloogia, mille abil saab uurida minevikku. Tegemist ei ole jälitustegevusega, mis piiratud kaamera vaateväljaga, vaid päris minevikuga, milles uurija neli ja pool päeva tagasi samas ajahetkes New Orleansis piiratud alal ringi kolada võib.

Kaldale uhutud nägusa naissoost ohvri Claire'i surma just selle tehnoloogiaga uurides jõuabki Carlin jälile laeval plahvatuse korraldanud mehele.

Muinasjutulik ja ka ajas tagasirändamist sisaldav lugu lõpeb loomulikult hästi: paha saab karistatud, sajad süütud laevareisijad siiski ei hukku ning peategelane premeeritud kallima näol.

Suurel ekraanil parim vaadata ning kerge, kuid kvaliteetne lõõgastus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing