Aaviku kautsjon sai õhtuks tasutud

Väinu Rozental 16. jaanuar 2007, 00:00

Aaviku kaitsja vandeadvokaat Monika Mägi ütles, et kautsjoniraha otsivad Aaviku sugulased. Kuigi Mägi avaldas eile lõuna ajal katsjoniotsusest kuuldes kahtlust, kas selle päeva jooksul raha kokku saadakse, teatas TV3 uudistesaade, et õhtuks oli raha kohtu deposiidile üle kantud.

"Mul on hea meel, et minu kõrge vererõhk hakkab langema," tunnistas Mägi kergendust, mille eile tõi Tartu ringkonnakohtu lahend. "Ma muretsen väga oma kaitsealuse pärast."

Mägi sõnul on ta Aaviku vabastamiseks esitanud 5-7 kaebust. "Neid kordi, millal olen põlve peale laskunud, ikka on," ütles ta.

Mägi on veendunud, et Aavik pole ühtki senti enda tasku pistnud. "Süüdistus ligi 140 miljoni krooni osas on pigem tsiviilõiguslik vaidlus," rääkis Mägi. "Muude süüdistuste osas peaksin enne saama dokumente näha, et asja kommenteerida."

Werol Tehaste eksjuhti Erki Aavikut kahtlustatakse ametiseisundi kuritarvitamises, ettevõttest vara omastamises ja rahapesus. Novembris jättis Tartu ringkonnakohus rahuldamata Mägi taotluse lasta Aavik vahi alt vabaks. Põhjendus oli tookord, et Aavik võib vabaduses olles toime panna uusi kuritegusid, hoida uurimisest kõrvale ja mõjutada menetlusega seotud isikuid.

Kurioosseks tegi toona loo asjaolu, et Aaviku vabakslaskmist soovisid ka tuntud ärimehed Jüri Käo, Urmas Sõõrumaa jt, kes kirjutasid kohtule pöördumise. Ärimehed teatasid, et nemad tunnevad Aavikut kaua ja on kindlad, et viimane ka vabaduses olles ei hakkaks segama kriminaaluurimist ega poeks pakku. Tartu ringkonnakohus siiski toona sellise pöördumisega ei arvestanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing