Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Põltsamaa Felix ostis ära Nordic Foodsi supivabriku

Väinu Rozental 18. jaanuar 2007, 00:00

Põltsamaa Felix tahab selle tehinguga suurendada oma tootmisvõimsusi.

Põltsamaa Felix omandab tehinguga Põlvas tegutseva Nordic Foodsi varad, mille hulka kuuluvad valmistoitude ja smuutide tootmisseadmed, samuti kaubamärgid Maakera, Supper, Supilinna ja Pai.

Tehingu hinda asjaosalised kokkuleppel ei avalikusta.

Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orava sõnul on Nordic Foodsi varade omandamise näol tegu osaga Põltsamaa Felixi strateegilisest laienemisplaanist.

"Peame seda oluliseks investeeringuks, mis aitab meil suurendada tootmisvõimsust ning keskenduda lisaks Eestile järjest enam ka Läti ja Leedu turu vajadustele," ütles Orav.

Ta lisas, et ühtlasi võimaldab investeering Põltsamaa Felixil parandada oma positsiooni valmistoitude segmendis, kus lõppenud aastal ettevõtte müügimaht kahekordistus.

"Pakkumine oli niivõrd hea," põhjendas Nordic Foodsi juhataja Kuldar Leis, miks Nordic Foodsi omanikud, kolm endist Ösel Foodsi tippjuhti otsustasid ettevõtte endisele konkurendile müüa.

"Samuti saab Tallinna Külmhoone nüüd rohkem keskenduda jäätiseärile, mis on kümme korda suurem kui Nordic Foodsi maht," lisas Leis. Nordic Foods on Tallinna Külmhoone tütarfirma.

Tema kinnitusel jätkub Nordic Foodsis igapäevane tootmine.

"Ilmselt tootmismaht isegi suureneb, sest Põltsamaa Felix soovis ostuga just oma toodangumahtu suurendada," rääkis Leis. "Tean, et Põltsamaa Felix soovib suurendada eeskätt valmistoitude eksporti."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing