Valdo Kalm ei näe praegu põhjust EMTd ja Elioni liita

ÄP 18. jaanuar 2007, 00:00

Eile vastas Äripäev.ee lugejate küsimustele EMT juhatuse esimees Valdo Kalm, kellest mais saab Eesti Telekomi juhatuse esimees.

Mida muudate esimese asjana Eesti Telekomi juhiks saades?

Telekomi on stabiilselt ja hästi juhitud, seega suuri muutusi ei ole plaanis. Samas peame tulevikus hoidma rohkem sünergiat tütarettevõtete vahel.

Juba praegu teevad Elion ja EMT oma pakkumisi koos, kasutades ära asjaolu, et Elion kui monopol pole hinnapoliitikas nii vaba. Millal need kaks firmat ka faktiliselt liidetakse?

EMT ja Elion liidetakse, kui see on majanduslikult ja klienditeeninduslikult absoluutselt otstarbekas. Lähiajal see ei juhtu.

Kas rate.ee ost on ennast õigustanud?

Rate.ee portaali ost on ennast väga õigustanud, sest portaali põhiäri on jätkuvalt väga kasumlik ning eelmisel aastal loodud mobiiliteenus ratemobiil on leidnud 35 000 kasutajat.

Vastuolu EMTga ei ole, sest turunduslikult hoiame EMT ja rate.ee lahus.

Kas 3G on mõttekas?

Lühidalt - jah, kindlasti, sest 3G vahetab välja GSMi, nii nagu GSM vahetas välja NMT. Tulemuseks on kvaliteetsem, efektiivsem ja uute võimalustega võrk.

Kui suure täiendava rahavoo on 3G võrk teile kaasa toonud?

15 000 3G klienti genereerivad juba piisavalt suure käibe. Täpsemalt ei soovi kommenteerida.

Kui palju Te ise kasutate neid paljusid EMT lisateenuseid ja innovaatikaimesid, millele oma sõnavõttudes ja intervjuudes pidevalt viitate?

Loen e-posti, uudiseid ja pargin mobiili abil. Suvekodus kasutan laptop'i ja edge-tehnoloogial mobiilset andmesidekaarti. Autos on Twin-sim-kaart.

Kui suur on Teie tavaline telefoniarve?

Minu mobiiltelefoniarve on keskmiselt 3000 krooni, sest räägin üsna palju ja lisaks loen e-posti ja pargin mobiili abil. Koduse fikstelefoni arve jääb alla 1000 krooni.

Milline on EMT/Elioni kontserni palgapoliitika? Kui suur on keskmine palk?

EMTs ja Elionis on tähtsal kohal töötajate motiveerimine, kus vähetähtis ei ole ka hea palga osakaal, moodustades keskmiselt 14 000 krooni kuus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing