Rakvere Ann murrab publiku südameid

Ülle Hallik 19. jaanuar 2007, 00:00

Rakvere teatris sügisel esietendunud noortelugu "Kuidas elad?... Ann?!" läheb eduga teatrites üle Eesti.

"Arvan, et Anni fenomen on mitme asja koosmõju: esiteks Aidi Valliku raamatu populaarsus, teisalt noortelavastuste vähesus ja kolmandaks lavastuse vorm, kus vaatajail lubatakse mängu sekkuda," nimetas tüki populaarsuse võimalikke põhjusi Rakvere teatri reklaami- ja müügiosakonna juht Ott Karulin.

Kui algselt pelgasid tegijad, et küsimusi publiku seast väga palju ei tule, siis etenduste käigus on näha olnud, et pigem saab enne aeg otsa kui küsimused.

"Neljanda põhjusena peaks kindlasti välja tooma ka Ann-Believable'i muusika," möönis Karulin ja lisas, et nende esikvideot Youtube'is on vaadatud juba üle 17 000 korra.

Lugu ise räägib Annist, kes on täiesti lihtne tüdruk. Käib koolis ja elab oma noore tütarlapse elu just nõnda, nagu tema seda ette kujutab.

Kahjuks on Anni emal oma tütre elust veidi teistsugune nägemus. Kui ema sekkub Anni koolipeol toimuvasse kontserdisse, saab tütarlapsel mõõt täis ning temas tärkab protestivaim.

Ühelt poolt hoolitsus ja mure oma lapse tuleviku pärast põrkub teisalt tuleva vabaduseiha ja eneseleidmise vajadusega.

Tusatsev vastasseis elavneb veelgi, kui Ann keldrit koristades ema nooruspõlve päevikud leiab ja saab teada, et tema isa on tegelikult kasuisa ning tema ema korraliku maski taga varjab end pöörane noorusseiklus.

Tüdruku maailm variseb kokku ning ta otsustab kodust põgeneda. Koos kooliõega lahkutaksegi linnast ja asutakse maapakku Võsul.

Seal põrkub aga Ann kokku iseseisva elu valusate otsustuste ning probleemidega. Täiskasvanuks saada polegi lihtne.

"Anni" sihtgrupp on Anni eakaaslased ehk siis 7.-8. klass, aga ka veidi nooremad ja ehk vanemadki.

"Isiklikult soovitaksin seda kindlasti vaadata ka lastevanematel või kellel iganes," soovitas Ott Karulin, selgitades, et tegemist on lavastuslikult väga õnnestunud etendusega. Kuna laval on tulevased näitlejad, on neidki alati põnev vaadata ja meelde jätta.

Lavastus tugineb Aidi Valliku noortejutustusel "Kuidas elad, Ann?", mis võitis 2000. aastal peapreemia Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse ja kirjastuse Tänapäev noorsoojutuvõistlusel ning ilmus 2001. aasta kevadel.

Lavastaja Sven Heiberg (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia). Osades Tiina Mälberg, Erni Kask ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja õppesuuna II kursuse tudengid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing