Odav asenduspind sobib ajutiseks peatuspaigaks

Tanel Veisson 22. jaanuar 2007, 00:00

Viimaste aastate kiire majanduskasvu olukorras vajavad nii oma tegevust laiendavad, kui päris uued ettevõtted üha rohkem ja suuremaid büroopindu.

Järjekindlalt kasvanud nõudluse tagajärjel on märgatavalt suurenenud ka uute büroopindade pakkumine - kui 2005. aastal Tallinna büroopindade turule tulnud uusehitiste maht jäi ca 30 000 m2 piiridesse, siis 2006. aastal on see number kahekordistunud, ulatudes ligi 60 000 m2-ni.

Kahjuks ei ole see maht kasvanud nõudluse rahuldamiseks piisav.

Eriti terav on kvaliteetsete büroopindade puudus kesk- ja südalinnas, kus sellele aitavad kaasa nii pikk detailplaneeringute menetlemise protsess, ehitusturul valitsev materjali- ja tööjõupuudus, kui ka büroohoonete arendamiseks sobiva maa üha kasvav defitsiit.

Büroohoonete valmimistähtaegade edasilükkumine võib tekitada probleeme laienemist planeerinud ettevõtetele, kes võivad sattuda olukorda, kus uus pind pole veel valminud, kuid olemasolev tuleb vabastada. Kui olemasoleva büroopinna omanik plaanib näiteks hoonet renoveerima või ümber ehitama asuda ning kokkuleppele ei jõuta, tuleb leida asenduspind.

Lahenduseks on leida ruumivajadusele vastav asenduspind mõnes veidi madalama kvaliteediga büroohoones.

Reeglina on neis võimalik suhteliselt lühikese ajakuluga piisavalt korraliku viimistlustasemega pinnad üürida. Isegi kui ruumid on kehvas seisukorras, on selliste hoonete omanikud enamasti valmis ruumides väiksemat remonti tegema, kui klient kavatseb jääda büroopinnale vähemalt paariks aastaks.

Sellisel juhul kompenseeritakse remondikulu tavaliselt üürihinna mõningase tõusuga. Mitmes kesklinna piirkonna soodsa hinnaga büroohoones on liftid, mehitatud või videovalve, telefoni- ja internetiühendus ning lisaks pakutakse kvaliteetset haldusteenust. Selliste kesklinnas paiknevate büroode eelised on hea asukoht ning ühistranspordiühendus. Kohati leidub nende juures ka mõistliku hinnaga parkimisvõimalus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing