N93 - töö ja lõbu

Enn Heinsoo 01. veebruar 2007, 00:00

Nokia N93 võtsin kätte üsna skeptiliselt. Olles varem mänginud sarnastest Nokia mudelitest N90ga, üllatasid mind väiksem kaal ja voolujoonelisem kujundus, mistõttu N93 on mugav taskus hoida. Kobakas on ta sellegi poolest, kuigi üsna talutavuse piirides. Täispikkuses konkureerib see nii mõnegi lauatelefoni toruga.

Telefoniga on kaasas palju rakendusi nagu meediapleierid, videomontaažitarkvara, kalender, e-posti klient ja nii edasi. Oluline programm on ka Quickoffice, mis võimaldab hädapärast ka oma dokumente käsitseda.

Ka kalendriga toimetamine ning internetis surfamine on mugavad just alumisel pildil näidatud asendis.

Soovitaksin seda telefoni inimesele, kel on liikuv töö ja kes osaleb tihti üritustel, kus peab ka dokumenteerivaid pilte tegema. Muidu võivad selle telefoni võimalused kasutamata jääda.

Kõige rohkem umbusaldasin alguses telefoni kaamerat. Lõpuks tegin sellega aga mitu korda rohkem pilte kui oleksin oodanud.

N93 kolmekordne optiline suurendus ja kolme megapiksline kaamera võimaldasid mul tehtud pilte hiljem rohkemakski kasutada kui lihtsalt sõbrale näidata.

Muidugi ei saa pildikvaliteet vastu isegi odavama klassi kompaktkaamera omale, kuid kõik-ühes-seadme kohta pole tulemus üldse halb. Arvestada tuleb, et sensor on väga mürarikas juba siis, kui valgus natukenegi nõrgem on. Samuti paneb automaatika tihti valgetasakaalu ja muu taolise hindamisega kergelt puusse.

Filmida on kaameraga mugav, selleks tuleks aga varuda suurem mälukaart kui minu 128megabaidine. Ekraani õigesse asendisse keerates läheb telefon kohe filmimise ja pildistamise olekusse.

Proovisin pikkadel sõitudel ära ka filmide vaatamise. Selleks pakkisin klipi Nokia PC Suite'i abiga rohkem kokku ja tõstsin telefoni.

Ekraani teravusega võib täiesti rahule jääda, pilt oli sujuv ja selge üsna laia nurga alt vaadates. Mälukaardi 128 megabaidi sisse mahutasin 120 minutit liikuvat pilti. Tõsi, ühe teise programmiga kokku pakitult.

Nokia tarkvara ei saa video muundamisega kuigi hästi hakkama, soovitav on hankida selleks lisatarkvara.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing