Kirjanduslik pubi

Heidi Vihma 09. veebruar 2007, 00:00

Kui pubi maja tagahoovist üles leiab ja kitsast uksest sisse poetud saab, satuks justkui salalugemissaali või kellegi kodusesse raamatukogutuppa: rohelised lugemislambid, kirjanike portreed, raamaturiiulid, soliidne puitmööbel. Muuhulgas ripub seinal ka Võru Õpetajate Harjutuskooli hindamisleht aastast 1927/1928. Laudade ümber intelligentse välimusega noored inimesed ajalehti, õlut ja sigarette nautimas. Reede õhtul kell neli pole töötav osa inimkonnast veel pubidesse jõudnud, vanuse järgi otsustades olid sealsed nautlejad õppurid.

Hr. Mauruse fuajee infostendi järgi saab aimu, milliste huvidega inimesed seda oma kodupubiks võiksid pidada. Siin on tantsustuudio ja pilatese-treeningute info, kinos "Sõprus" linastuv väärtfilmiprogramm, Kultuuritehase teated ja muu samalaadne.

Kui suur osa pubisid näeb silmnähtavalt vaeva, et oma ruumidesse vähegi vana aja hõngulist, hubast ja inimsõbralikku muljet luua, siis Hr. Maurusel tundub see olevat lausa mängeldes õnnestunud - mugavuselt ja kodususelt annab Maurus silmad ette mis tahes konkurendile.

Mida sõi "Kevade" Tõnisson? Vastuse annab Hr. Maurus: Tõnissoni leivataldrikule kuuluvad pekk, hapukurk, sibul ja leib.

Kui selline väike kirjanduslik kõrvalepõige välja jätta, on Mauruses tegemist ülimalt tavapärase pubimenüüga: küüslauguleivad, kanatiivad ja pelmeenid hapukoorega. Ja muidugi õllekohtade lemmik - karbonaad.

Seda saab kolmel eri moel: hapukapsaga, juustu ja šampinjonidega, metsaseente ja sibulaga.

Karbonaad hapukapsaga oli ehtne klassika, aga selle ärasöömiseks peab enne paar päeva nälgima või siis olema kasvueas mehine mees.

Portsjonite suuruselt on Hr. Maurus pubide tippklassis. Isegi päevasupina pakutud klassikaline hernesupp suitsuliha ja kruupidega polnud miski tassitäieke ega isegi mitte taldrikutäis - see oli suur kausitäis. Kellel kaloritest puudu jääb, saab neid täiendada pannkookide või siis jäätisega.

Menüü põhirõhk on õllekõrvaseks sobival, magustoitude nimekiri enam-vähem ülalnimetatutega piirdubki.

Teenindus on Mauruses kiire ja korralik, lühikestes ruudulistes voldiseelikutes kaelarättidega tütarlapsed (viide koolilastele? pioneeridele? Lolitale?) toimetavad kiirelt ja koduselt.

Mõni püsikunde võtab tühjaks saanud õlleklaasi kaasa ja läheb ise leti äärde lisa saama, et mitte tüdrukuid ülearu tülitada. Mõistev suhtumine mõlemalt poolt, eks ju!

Kirjandusmeelses pubis nautlevad õppurid olid suutnud eraldada õhku märkimisväärse koguse tubakasuitsu. Veel järgmisel päevalgi kandis mu mantel seda endaga kaasas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing