Grove müüb Lutheri kvartali spordiklubi

Airi Ilisson 27. veebruar 2007, 00:00

Kahe aasta eest rääkis ASi TVMK aktsionär Grove Invest, et 2,3 hektaril asuvasse ajaloolisse tööstuskompleksi tulevad kolme- ja neljakorruseline kortermaja ning ridaelamu tüüpi õuemaja kokku 181 korteriga. Kõrvalmajast, samuti 1912. aastal ehitatud masinatsehhist kolmandiku võtab parkimismaja, ülejäänusse ehitatakse ujula või spordikompleks.

Eile oli Masinasaal Ober-Hausi kodulehel müügis. Ober-Hausi kinnisvaramaakler Igo Sagri ütles, et objekt on müügis juba 2-3 nädalat. "Et sinna spordiklubi tuleb, see oli üks paljudest ideedest," rääkis Sagri.

"Ostja otsustada on, mis sellega edasi teha. Sama hästi võiks sinna ehitada näiteks kunstimuuseumi. Hoone on väga eripärane, avatud kirikusarnane ehitis, suure pinnaga ning sees edasiseks ehituseks korraliku ettevalmistuse saanud," rääkis ta. Sagri ütles, et seni pole tema poole veel eriti ostuhuvilisi pöördunud.

Eile jäi selgusetuks, kas müügis on ka hoone ühte tiiba plaanitud parkimismaja. Grove Investist öeldi, et juhatuse liikmed Pjotr Sedin ja Jüri Triletski sõitsid kaheks nädalaks puhkusele, ning keegi teine ei oska sel teemal sõna võtta.

Grove Invest sattus raskustesse möödunud nädalal. Eesti Ehitus teatas, et loobub koostööst, sest firma pole muretsenud vajalikke lubasid.

"Ärgu Pjotr Sedin öelgu, et Eesti Ehitus teda ette ei hoiatanud," ütles juhatuse esimees Jaano Vink. "Saatsin Eesti Ehituse nimel härra Sedinile pika kirja probleemidest ja võimalikest lahendustest 5. jaanuaril, mille lõpus oli selgesti öeldud, et kui me ei suuda üheskoos lahendusi leida hiljemalt 15. veebruariks, siis ei jää meil muud üle kui leping lõpetada. Kahjuks nii ka läks."

Vink lisas, et 15. märtsiks valmistatakse objekt tagasiandmiseks ette ning selleks ajaks arvestab Eesti Ehitus välja, kui palju peab ta Grove Investile tasaarvelduseks tagasi maksma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing