Materjalide kullafond: põrandaplaadid

Teet Reier 05. märts 2007, 00:00

Tavalisest materjalitutvustusest erineb see rubriik aga selle poolest, et ehituskaubamajades leiduvate soodushinnaga materjalide asemel võib siit leida vaid hinnaklassi ülemisse otsa kuuluvaid tooteid. Ehk siis materjali kullafond koos lühikese tutvustuse ja hindadega.

Seekord on juttu keraamilistest põrandaplaatidest.

Viimaste suundadena on märgata, et päris palju üritatakse jäljendada looduslikku materjali, eriti puitu. Tehakse plaatidest justkui laudis või parkettpõrand. Samas jäljendatakse ka tekstiili.

Päris viimane uudis ja tundub, et sellel aastal veelgi popim suund on metalse läikega plaadid: hõbedase, kuldse või ka roostet meenutava metallikvärvusega.

Eestlaste eelistused on rahulikumad. Püütakse sobitada toone kokku tammeparketiga või mõne muu tagasihoidlikuma tooniga ja sellest tulenevalt müüb enim beežikas-hallikas värvus.

Aga kindlasti on järjest rohkem julgeid, kes soovivad interjööri midagi erilist. Kui rahakott kannatab, kasutatakse ka päris julgeid ning kalleid lahendusi. Meie inimene kasutab plaate põrandal valdavalt kas esikus või köögis ning sellest tulenevalt ei eelistata kindlasti väga libedaid plaate. Seega täiesti poleeritud põrandaplaate inimesed koju ei osta.

Moes on praegu tekstiilimustriga põrandaplaadid, roostekarva plaadid, puitu, puitlaastplaati, metalli, vaipa ja ka muid looduslikke materjale imiteerivad plaadid. Ka romantilised lillemustrid ja suured ornamendid uusbaroki stiilis mustriga lähevad hästi.

Taas on menukad klassikalised mustrid. Popid on võimalikult suured mõõdud ja kalibreeritud plaadid, mis võimaldavad plaati paigaldada ilma vuugita.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing