Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Teismelisega kinno

Christel Karits 16. märts 2007, 00:00

Pean piinlikkusega tunnistama, et seekordne koolivaheaeg saabus minu jaoks ootamatult. Olen alati harjunud arvestama märtsikuu viimase nädalaga.

Ehk tuleb unustamine sellest, et poeg õpib gümnaasiumis ja seal veerandi lõpul enam tunnistusi ei jagata.

Muidugi ei pea emad-isad pingeliselt oma teismelise koolivaheaega planeerima, kuid sel korral soovitaksin küll vähemalt korra koos kinno minna "Klassi" vaatama.

Viimasel ajal on pea iga päev mõnes uudistesaates kõne all olnud koolivägivald. Räägivad lapsevanemad ja sõna võtavad õpetajad. Esimesed loodavad teistele ja vastupidi.

Täna kinodesse jõudev Ilmar Raagi "Klass" peaks mõjuma šokiteraapiana.

Rikkaliku filmikeelega draamas areneb mitu all-teemat: koolivägivald, õpilaste suhted vanematega, õpetajate apaatsus ja soovimatus süveneda õpilaste omavahelisesse suhetesse, karistus ja kättemaks. Film põhineb lugematutel tõestisündinud lugudel. Tark õpib mõistagi teiste vigadest.

Pere pisematega võiks aga minna vaatama südamlikku koguperefilmi tõelisest sõprusest, mille peategelasteks ämblik Charlotte ja põrsas Wilbur. Ilmselt mäletab enamik teist oma lapsepõlvest raamatut "Charlotte koob võrku". Selle põhjal film vändatud ongi. Tegelastele on andnud hääled meie oma näitlejad ja avaliku elu tegelased.

Põnevat avastamist spetsiaalselt koolivaheajaks pakuvad ka Tallinna ja Tartu muuseumid, Estonias on kavas menuooper "Tuhkatriinu" ning Pärnus on purki pandud festival Muusikamoos.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing