Suurem ehitustöö Tallinna-Tartu teel

Piret Reiljan 19. märts 2007, 00:00

"Tänavused suuremad tee-ehitusprojektid on seotud Tallinna-Tartu maanteega," märkis maanteeameti peadirektori abi Tiina Reismann. Eelmise aasta lõpus alustas AS Merko Ehitus Puurmani liiklussõlme ja Pedja jõele kaarsilla ehitust. Tööd on Reismanni sõnul graafikus ja peaksid valmima tänavu sügiseks. Tööde maksumus ulatub ligi 150 miljoni kroonini.

Teine mahukam projekt Tartu maanteel on maikuus alustatav Vaida-Aruvalla tee ümberehitus, kuhu kavandatakse eritasapinnalisi liiklussõlmi. Kogu projekt läheb maksma 500 miljonit krooni ja riigihange ehitaja leidmiseks käib.

Tänavu septembris peaks valmima Tartu-Jõgeva-Aravete maantee remont, mille käigus parandatakse 18 kilomeetrit riigimaanteed ja ehitatakse kümme kilomeetrit kergliiklusteid. 145 miljoni krooni eest teostab ehitustöid AS Aspi.

ASi Aspi juhatuse liige Heikki Pormeister tundis muret mais algavate põhitööde pärast, mis muudavad Tartu-Jõgeva maanteel liiklemise väga keeruliseks, tõenäoliselt tuleb osa liiklusest ümber suunata. "Püüame kahjumlikult mitte töötada, kuigi Eesti loodusvarade - liiv, kruus ja graniitkillustik - hind on hüppeliselt tõusnud, samuti kütuse maksumus," rääkis Pormeister. Tööjõupuudus on oma kombitsaid ka tee-ehitusse ajamas, suurim nappus on oskustöölistest.

Kahemiljardilisest teetööde investeeringust moodustab Euroopa Liidu välisabi 430 miljonit krooni. Suuremate tööde tulemusel tehakse Eestis tänavu korda 180 kilomeetrit kattega teid ja muudetakse tolmuvabaks 150 kilomeetrit kruusateid. Mullu kulus teede ehitamiseks ja remondiks 1,7 miljardit krooni.

Tallinnas neelab tänavate ehitus ja kapitaalremont tänavu ligi 500 miljonit krooni, millest viiendik kulub tee-ehituseks vajalike maade ostmisele.

Mullu investeeris pealinn teedesse rekordilised 563 miljonit krooni.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul lõpetatakse esmalt mullu pooleli jäänud Smuuli tee pikenduse ehitus ja Merivälja tee rekonstrueerimine.

Selle aasta olulisemad uued objektid on Männiku tee ja Nõmme tee rekonstrueerimine. Männiku tee laieneb neljarajaliseks, ühtlasi ehitatakse välja kõnni- ja kergliiklusteed. Nõmme teel keatavad kanalisatsioonisüsteemide vahetamine ja muud ehitustööd maist augustini.

Mustamäel hakatakse taastusremonditöid tegema Mustamäe teel ja Sõpruse puiesteel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing