Reklaamiga videoekraanidel loodetakse mõjutada masse

Katrin Rohtla 20. märts 2007, 00:00

Eestis esindab sellist meediavormi kümnes suuremas kaubanduskeskuses Tallinnas, Tartus ja Narvas tegutsev CenterTV. Kahe aasta eest tegevust alustanud firma on videoekraanid paigaldanud rahvarohkete käiguteede kohale nii, et iga 40 meetri tagant helendab 2,5 meetri kõrgusel videoekraan.

Enim reklaame (22) on Viru keskuses, Tartu Kaubamajas on neid 20. CenterTV tegevdirektori Mikk Targo teatel kordub reklaam iga kolme minuti järel ja paratamatult näeb inimene keskuse külastuse ajal üht reklaami kümme korda.

"Eesmärgiks ei ole, et inimene hardunult ekraani ees seisaks, reklaam toimib meeldetuletajana," iseloomustab Targo. Suuremad reklaamijad on ravimitootjad, pangad, mobiilsideoperaatorid ja toiduainetööstus.

Videoekraanid sobivad reklaamikanaliks eelkõige toodetele ja teenustele, mida müüakse sealsamas kaubanduskeskuses. Reklaamiagentuuri Taevas Ogilvy tegevdirektori Rein Iida meelest sobib see meediakanal nii kaubamärgi tuntuse tõstmiseks kui ka aktiivseks hinnamüügiks. "Kui kaup või teenus on müügil konkreetses kaubanduskeskuses, kasutaksin ma seda nii imago toetuseks kui ka hinnapromotsioonideks ja oleksin selles kanalis püsieksponeerija," soovitab Iida. "See reklaamivõimalus on minu jaoks kontaktina oluliselt põnevam kui diivanil lösutavad ja ööpäeva pärast ostlema jõudvad kodanikud," lisab ta.

Iida teatel näitavad küsitlused, et ekraanide märgatavus on 63-82% sõltuvalt keskusest ning reklaami vormistusest ja sisust. Rahvusvahelised andmed eri keskustest väidavad märgatavuseks 70% ja müügitulemustele lisandub keskmiselt 7-12%.

A. Le Coq on mitme kampaania käigus reklaaminud videoekraanidel mittealkohoolseid jooke. Ekraanide kasutegurit firma turundusjuht Katrin Vernik mõõtnud ei ole, kuna kampaaniates kasutatakse alati mitut kanalit ja ühe tulemusi eraldi välja tuua ei saa.

Samas reklaamivad ekraanidel ka ettevõtted, kelle tooteid ei saa kaubanduskeskustest osta. Amserv Auto oli üks esimesi, kes kaubanduskeskustes reklaamima hakkas ja kasutab ekraane aasta läbi. Firma juhatuse esimehe Tiit Reha hinnangul on kanali eeliseks suur kontaktide arv.

"Kuna asume Tallinnas, siis ei ole meil mõtet ülevabariigilise katvusega meediat kasutada ja suurt hulka kontakte niisama kinni maksta," selgitab Reha. Samuti aitab kaubanduskeskustes reklaamimine tuua autosalongid lähemale naissoost klientidele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing