Telepilt mobiilis võib jääda mulliks

Indrek Kald 20. märts 2007, 00:00

Eestis pakub EMT oma 3G võrgus telepilti mobiilis juba 2005. aasta lõpust, kuid tegemist on siiski seni üsna marginaalse teenusega.

Ka mujal maailmas - jättes kõrvale mobiilinduse valla pioneeri Jaapani - pole telefonist telepildi vaatamine veel popiks saanud.

Mobiilne TV on osa taskutelefoni multimeediavõimalustest, millest Barcelonas palju rääkida armastati. Tehnoloogiliselt ehk võrkude poolelt on kiire andmeside - eeldus mobiilseteks multimeediarakendusteks - olemas. Ka on seda toetavad telefonid mobiilitootjatel valmis.

Erinevalt neist ei väljendanud operaatorfirmad just erilist optimismi multimeedia tuleviku suhtes. Mobiilides on juba levinud või saavad popiks MP3-formaadis muusika kuulamine, sõnumsideprogrammid, nagu MSN, internetitelefon Skype, e-kirjade lugemine.

Kuid telepilt telefonis ja mobiiliga internetis surfamine peavad end veel kasutajatele tõestama. Mõlema teenuse puuduseks on sobimatus pisikese mobiiliekraaniga. Kui arvuti või teler vähegi käepärast, pole põhjust mobiili nendeks toiminguteks kasutada.

Parima mobiili tiitli sai Barcelonas Samsungi multimeediatelefon SGH-D900. Mullu suvel müügile jõudnud Samsungi mudelit on üle maailma müüdud juba kolm miljonit eksemplari.

3G-toega mobiilidest tunnistati parimaks samuti multimeediatelefon Sony Ericsson K800 Cyber-Shot. Mõlemad parimateks telefonideks pärjatud mudelid on Eestis müügil.

Fotod: Indrek Kald

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing