Ravimifirmat Pfizer asus juhtima lätlanna

Agnes Ojala 26. märts 2007, 00:00

"Meie eesmärk on luua Eestis väiksem ja tõhusam äriüksus," ütles Pfizeri Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni tegevjuht Per-Oluf Olsen. "Laima Rutka on oma meeskonnaga teinud viimastel aastatel Lätis suurepärast tööd ning ta on väga professionaalne ja kõrgelt hinnatud ärijuht," iseloomustas Olsen uut juhti.

Rutka ütles, et ootab Eesti üksuse juhtimist suure huviga. "Tallinna ja Riia meeskond moodustavad koos paindliku ja rohkem kliendile orienteeritud ettevõtte," ütles ta.

Pfizerit tuntakse maailmas enim potentsiravim Viagra ning mitmete südameveresoonkonna ravimite poolest. Rutka sõnul on üks tema eesmärke uues ametis tuua firma nende ravimite varjust välja ja näidata, et kvaliteetravimeid on tunduvalt rohkem.

"Minu ülesanne on ka teisi Pfizeri uuendusi Eestis tutvustada ning seeläbi täiustada tervishoiuekspertidele pakutavat valikut. Samuti soovin, et Pfizeri ravimid jõuaksid Eesti turule kiiremini," ütles ta.

Eesti kontori töökorralduses Rutka suuremaid muudatusi ette võtta ei kavatse.

Ravimifirma Sandoz Hexal Eesti filiaali juhi Sven Mällo hinnangul ei ole Eesti ja Läti filiaali liitmine hea mõte. "Ajalugu on näidanud, et see ei tööta," ütles Mällo. "Baltimaad on liiga erinevad ning pealegi on efekt ikka kõige suurem siis, kui juhtkond ja juhtimisotsused tulevad igast riigist eraldi. See ei ole ainult ravimisektoris nõnda."

Kuigi Lätis on Pfizer ravimituru liider, ei seata Eestis endale veel nii ambitsioonikaid eesmärke. Rutka sõnul on Eesti ja Läti turu maht protsentuaalselt küll võrdlemisi sarnane (vastavalt 6% ja 7%), kuid Läti turul on tihedam konkurents ja seega ka raskem suuremat mahtu saavutada.

Konkurentidest kõneldes ei tahtnud Rutka nimesid nimetada, kuid ütles, et tegemist on samade ettevõtetega, kes ka ülemaalimselt Pfizerile enim konkurentsi pakuvad.

"Me ei pea oma konkurentideks ravimifirmasid, kes toodavad geneerilisi ravimeid. Meie konkurendid on innovaatilised ravimifirmad, kes ise uusi ravimeid välja töötavad. Näiteks Pfizeri aastane arendus- ja teadustöö eelarve on 7,4 miljardit dollarit (ligi 90 miljardit krooni - toim.). See on suurem kui kogu Eesti riigi eelarve," selgitas ta.

Rutka ütles, et eestlaste suurim terviseprobleem on, et ei teadvustata terviseriske ning arsti juurde minnakse alles suure hädaga. "Näiteks ei pea eestlased tavapärasest veidi kõrgemat vererõhku kuigi oluliseks. Sellepärast veel arsti juurde ei minda. Samas aga võivad ka väiksematest muutustest organismis tekkida suuremad probleemid," rääkis Rutka.

Tema sõnul peaks eestlaste teadlikkust terviseriskidest tõstma.

Pfizer Eesti endiselt juhilt Rita Aarelaiult ei õnnestunud kommentaari saada.

Veel sel aastal või 2008. aasta alguses kavatseb maailma üks juhtivaid ravimifirmasid Pfizer Eestis välja tulla uue suitsetamisest loobumise ravimiga.

Erinevalt teistest sama eesmärki täitvatest ravimitest ei ole uus medikament nikotiinipõhine. "Teised ravimid, näiteks Pfizeri enda Nicorette'i plaastrid, annavad organismile siiski nikotiini, kuid teistsugusel kujul. Seetõttu ei ole nendega võimalik saavutada nii kiireid tulemusi kui uue ravimiga," rääkis firma Eesti filiaali uus juht Laima Rutka.

Uus ravim on saadaval vaid retseptiga. Seega ei piisa vaid inimese enda otsusest, tuleb konsulteerida ka arstiga.

"Ravim on juba müügil muudel turgudel. Loodame, et seda saadab edu ka Eestis," lisas Rutka.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing