Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Koalitsioonilepe kinnitatud

Kadri Jakobson 29. märts 2007, 00:00

Lõpp hea, kõik hea. Kolme erakonna valitsuskõneluste tulemuse kommenteerimiseks on see üsna sobiv hinnang.

Maksimumi ei võetud. Kui poliitikuid nende pädevuse järgi ritta seada, oleks andnud koostada tugevamagi kabineti või vähemasti rahvusvaheliselt mõjukama, löögijõulisema. Aga sessinases "suures poliitikas" on kompromiss tähtede paraadist alati tavalisem. Eesti ei ole ainuke riik, kus isikute vastastikune kokkusobitamatus määrab valikule piiri.

Igal juhul on pakutud jaotuses seda, mis peaks igaühele rahuldust pakkuma. Sotsid ei saanud haridusministeeriumi, IRL välisministeeriumi.

Aga vaadakem parem, mida mõlemad said, ja seda ei ole vähe. Eriti kui arvestada, et SDE 10 kohta Riigikogus moodustab koalitsiooni toetusest kuuendiku, IRL 19 kohta napi kolmandiku. Ohjad olid ja on kindlalt Reformierakonna käes. Neile vastuvõetamatuid järeleandmisi ei tehtud.

Kui esialgne nimekiri osutub lõplikuks, on 14 ministrist neli naised. Tubli neljandik niisiis. Seda ei ole palju, kuid mitme eelmise valitsusega võrreldes sammuke edasi.

Pilli lõhki ei aetud. Edasi on tähtis, et see seltskond tuleks meie riigikese ohjamisega toime - ilma suuremate nägelusteta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing