Veel viimast korda Mr Bean

Henrik Aavik 30. märts 2007, 00:00

Kõigile raha sisse toovatele filmidele tehakse järjed. Mingi erand ei ole ka mister Bean, kelle tegelaskuju eelmised seiklused tõid sisse veerand miljardit dollarit ja jõudsid seega pehmelt öeldes plussi. Seekord ei lähe mister Bean õnneks Ameerikasse ning on loota, et ka sisu on veidi euroopalikumale maitsele kui eelmises filmis "Bean: täitsa lõpp film". Too oli tore ameerika koguperekomöödia, millesse lisati moepärast Beani sketše. Sihtkohaks on hoopis Euroopa luksuskuurort - Lõuna-Prantsusmaa päikselised rannad ning filmifestivaliaegne Cannes.

Vihmasel pärastlõunal võidab mister Bean kohaliku kiriku loteriil endale videokaamera ja nädalase puhkuse Lõuna-Prantsusmaal. Ei jää nüüd muud kui karumõmm kohvrisse ja teele. Juhtub nii mõndagi, mille jooksul Bean kaotab oma asjad ja raha, teda ajab taga politsei, kuid fännid teavad, et selle härra rebu on tema nutikus, mitte niivõrd osavõtmatus või kambavaimu puudumine. Nagu ikka, on mister Beanil olemas kõik, mis suvalise tegevuse viltu vedamiseks vajalik, kaasa arvatud halb õnn ning pea olematu prantsuse keel, kuid leidlike ideede ja vankumatu meelekindluse abil ei jää Cannes leidmata.

Mister Bean on kahtlemata Rowan Atkinsoni kuulsaim tegelaskuju ning nüüd pöördub ta Beani juurde kümne aasta järel taas tagasi. Selle tegelaskuju nautimine nõuab reeglina teatavat huumorisoont ning kindlasti leidub neidki, kellele mister Bean alati halva ja üldse mitte naljaka mulje jätab. Õnneks on nad vähemuses. Filmis teevad peale Atkinsoni kaasa veel Max Baldry, Emma de Caunes, Willem Dafoe, Karel Roden, Jean Rochefort jt. Lavastas Steve Bendelack.

Igalt peolt peab lahkuma haripunktis, siis jäävad mälestused sealt parimad. Näitleja Rowan Atkinson on öelnud, et see film on tema viimane üleastumine Mr Beani tegelaskujuga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing