Kinnisvara hinnad vajavad korrektsiooni

Enn Tosso 02. aprill 2007, 00:00

Eelmisel neljapäeval toimunud Hansapanga laenude ja kinnisvara infotunnis sõnas panga eluasemefinantseerimise osakonna juht Agnes Makk, et Eesti kinnisvarahinnad vajavad lähiajal korrektsiooni.

"Hinnad pole piisavalt diferentseerunud. Väga hea asukohaga kinnisvara hind tõuseb, ent väikese miljööväärtusega kinnisvara hind on kerges languses," ennustas Makk.

Põneva trendina nimetas Makk suvilate moodi tulekut. Pigem on tema sõnutsi küll tegemist maakodudega. Maki hinnangul kasvab eluasemelaenude turg peamiselt palgatõusu arvel. Samas on viimasel ajal esinenud ka üksikuid sundmüügijuhtumeid. Probleemseid kliente, kes oma võlga tasuda ei suuda, on Hansapangal alla 0,2 protsendi.

Eluasemefinantseerimise osakonna arendus- ja analüüsijuht Kersti Arro nimetas peamise põhjusena seda, et Hansapank on olnud laene andes pigem konservatiivne.

Hansapanga kinnisvarafinantseerimise osakonna juht Gren Noormets prognoosis, et uusi arendusi tuleb tänavu turule sama palju kui eelmisel aastal, ent majade osakaal on suurem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing