Luik osutus nõutud partneriks

ÄP 02. aprill 2007, 00:00

Äripäeva hinnangul oli Hans H. Luigele kuuluva Ekspress Grupi aktsiate avalik märkimine üle ootuste edukas, mis loob head eeldused korralikuks börsistardiks.

Uskusime, et Ekspress Grupi aktsiate vastu tuntakse elavat huvi, aga et see huvi nii suur saab olema, ei osanud me oodata. Ekspress Grupp oli atraktiivne nii suurtele institutsionaalsetele investoritele kui ka väikeinvestoritele.

Ostukorraldusi aktsiatele tuli välismaalt umbes 3 miljardi krooni väärtuses, neid rahuldati aga ainult 440 miljoni krooni eest. Välisinvestorite huvi viitab, et nad võivad asuda esimestel kauplemispäevadel aktsiaid juurde ostma.

Ekspress Grupp sai juurde 6000 väikeomanikku, mis on samuti märkimisväärne tulemus. Aktsiate üldarvust moodustab aga väikeinvestorite käes olev aktsiapakk väikese osa ja nende otsustel hinnaliikumisele suurt mõju ei ole.

On väheusutav, et väikeinvestorid tõttaksid esimeste võimalike tõusupäevade järel aktsiaid kiirelt müüma. Eelnevad esmaemissioonid on näidanud, et suurem osa aktsiaid märkinud väikeinvestorid ei tee seda spekuleerimise eesmärgil. Neid võib aktsiatest loobuma sundida see, kui oodatud hinnatõusu asemel hakkab aktsia hoopis langema.

Veel võib IPO tulemuste puhul positiivseks pidada seda, et märkimishind kujunes keskmisest pakkumishinnast (89,18 krooni) mõnevõrra kõrgemaks (92,3 krooni). See viitab samuti suurinvestorite positiivsele suhtumisele.

Äripäev usub, et selle aasta kahel esimesel kvartalil suudab Ekspress Grupp näidata väga häid majandustulemusi. Reklaamiturg on aasta esimesel kolmel kuul olnud tugev ja mahud on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud 30-40%. Ekspress Grupi tuludest pool tuleb reklaami müügist. Pikemas perspektiivis sõltub meediagrupi edukus sellest, mismoodi õnnestub Luigel ja tema meeskonnal laiendada grupi tegevust välisturgudel. Seni pole Luik väljaspool Eestit oma meediainvesteeringutega midagi märkimisväärset saavutanud.

Kindlasti mõjutab Ekspress Grupi aktsia käekäiku ka see, mis toimub maailma suurtel börsidel. Kui järgmise nädala lõpus või ülejärgmise nädala alguses pöörduvad välisbörsid langusesse, ei jäta see mõjutamata ka Tallinna börsi ja värskete Ekspress Grupi aktsionäride ootused võivad puruneda.

Kui Ekspress Grupi esimesed börsipäevad on aga edukad, võib uus börsiettevõte ärgitada investoreid raha paigutama ka teistesse Tallinna börsil noteeritud ettevõtetesse.

Äripäeva juhtkirjaliste seisukohtade kujundajatest märkisid Ekspress Grupi aktsiaid Igor Rõtov, Aivar Hundimägi, Mati Feldmann, Raivo Sormunen, Raimo Ülavere, Tarvo Vaarmets ja Heli Lehtsaar

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing