Ukrainas soolas uued valimised

Sirje Rank 04. aprill 2007, 00:00

Hilisõhtul peetud telepöördumises ütles Juštšenko, et oli kohustatud selle sammu astuma valitsuse konstitutsioonivastase tegevuse pärast. Silmas pidas ta opositsioonisaadikute ülemeelitamist võimukoalitsiooni, mis on peaminister Viktor Janukovitšil aidanud läbi suruda mitu presidendivõimu kitsendavat seadust.

Peaministrile lojaalsed parlamendisaadikud ja valitsus teatasid seepeale, et ei kavatse ukaasile alluda, ning kaebasid selle konstitutsioonikohtusse.

Parlamendi spiikri Oleksandr Morozi sõnul pole presidendil mingit alust rahva poolt alles aasta tagasi valitud esinduskogu laiali saata. Presidendi sammu nimetas parlament "riigipöörde alguseks" ning jätkas istungeid laialisaatmise otsusest hoolimata.

Janukovitši Regioonide partei asejuht Vassili Kisseljov hoiatas, et erakorraliste parlamendivalimiste korral hoolitseb võimukoalitsioon, et kiiresti järgnevad ka uued presidendivalimised ja rahvahääletus NATOga liitumise üle.

Parlamendihoone ees avaldasid eile meelt tuhanded peaminister Janukovitši toetajad, paigaldades telklinnakut ning lubades kohale jääda konstitutsioonikohtu otsuse selgumiseni. Juštšenko toetajad kogunesid oranži revolutsiooni ajal kuulsaks saanud Iseseisvuse väljakule.

Valitsuse ministritest toetas Juštšenkot vaid kaitseminister Anatoli Gritsenko, kelle sõnul jääb armee lojaalseks presidendile. Eile kaitse- ja julgeolekujõududega kohtunud Juštšenko kinnitas, et jõu kasutamist ta kriisi lahendamiseks ei luba. Nii EL, USA kui ka Venemaa manitsesid Ukrainat eile kriisile rahumeelset lahendust otsima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing