Tiina Tšatšua naudib pikki hommikuid

Triin Rebane 11. aprill 2007, 00:00

6.15 Ärkamine, iseenesest, igasuguse äratuskellata

"Mul lähevad silmad tavaliselt varakult lahti, kuid see ei tähenda, et oleksin alati varajane ärkaja. Nädalavahetustel magan ikka niikaua, kui tahan ning õnneks kodused mulle seda ka võimaldavad. Samuti ei ole hommikul krapsti püsti tõusmist, kuna ma ei pea enamasti tööl olema enne kella üheksat."

6.30-9.00 Eesolevaks päevaks valmistumine - suur kruusitäis head kohvi, uudiste lugemine, veeprotseduurid, kausitäis putru ning värsket piima.

"Mulle meeldib hommikuti rahulikult toimetada. Üks tähtis osa on hea kohvi nautimine. Vaatan läbi ka kõik ajalehed ning uudised, kuna elust osasaamiseks ja loomulikult õpetamiseks peab ümberringi toimuvaga pidevalt kursis olema. Tegelikult olen ma ka lihtsalt uudishimulik Lisaks olen suur veeprotseduuride nautija ning ainult vees liguneksingi. Aeg-ajalt võtan end kokku ja siis algab minu päev basseinis - siis olen väga uhke. Viimasel ajal on isikliku kasvatustöö tulemusena kujunenud minu tähtsaimaks söögikorraks hommikueine ning pea igal hommikul kuulub menüüsse puder ja piim. Vanasti ei söönud ma hommikuti mitte midagi, mis on tegelikult täiesti vale.

Teise kohvitassi kõrvale vaatan kindlasti üle hommikuse loengu konspekti ja vahel "toodan" konspektile juurde mõne päevateemalise slaidi. Algava tööpäeva ettevalmistuse hulka kuulub ka õpetajale sobiliku visuaali loomine - seega kiire meikimine ning kostüümivalik. Ma olen üpris kindla stiiliga ja seetõttu ei võta kostüümivalik dramaatiliselt kaua aega. Vahel siiski tuleb ka mulle meelde hea kolleegi lause: "Daamidel on kaks muret - üks on see, et pole midagi selga panna ja siis on juba järgmine mure, et see, mida pole selga panna, ei mahu ühtegi kodus olevasse kappi ära."

9.00-12.00 Kooli minek, suhtlemine töökaaslastega, hommikused loengud

"Siis hakkab tõeliselt vahva aeg. Kõigepealt üritan pisikeste kelmustükkide abil toredalt administraatoritädilt garderoobi võtme kätte saada. Võtme saaks ka lihtsalt küsida, aga "vallatust tehes" on lõbusam - eks ole seegi mulle loenguhäälestuseks vajalik. Siis suundun õppeosakonda ning vaatan, mida huvitavat postikana on toonud.

Seejärel jutustan kolleegidega. Kuna olen suur lobiseja, siis vahel ka segan nende töötegemist, kuid üritan siiski viisakaks jääda ning ära tabada sealse õhustiku. Kindlasti astun võimalusel läbi turundusosakonnast, et teada saada, mida põnevat plaanitakse. Need hommikused kokkusaamised mõnusate kolleegidega on häälestus kogu päevaks. Siis algab loeng ning tulevad minu fantastilised üliõpilased.

Kui hommikul loenguid ei ole, siis meeldib mulle väga unustada end raamatukokku, arhiivi, vanalinna jalutama ja vahel ka trenni."

12.00-16.30 Lõunatamine, kohtumised

"Kui kodus ei pea süüa tegema, siis käin hea meelega linna peal söömas. Ma ei ole koduses köögitoimkonnas eriti andekas, aga see ei sega mind olemast teiste tehtud toidu suhtes äärmiselt pirtsakas. Restoranis süües hindan toidu kvaliteeti, kogust ja hinda korraga. Mina ei usu seda juttu, et toit on seda parem, mida kauem seda suurendusklaasiga taldriku põhjast otsima peab. Tavaliselt viib tee mind Madissoni pubisse, Moskvasse, Savoy restorani, Lounge 24 või Pegasusse. Lõunaks lepin tavaliselt kokku kohtumisi.

Ma käin oma üliõpilastega päris palju kõikvõimalikes ettevõtetes-asutustes ja kuna ma ei taha, et me seal lihtsalt ekskursioonil oleksime, siis omaette lugu on selliste visiit-loengute ettevalmistamine. "Tudeng-turistide" vastuvõtt on alati ka ettevõttele töö- ja ajamahukas. Olen pikki aastaid teinud koostööd Radisson SASi hotelli, Hansapanga, Kaubamaja, reklaamibürooga TANK ja paljude teiste toredate firmadega, kes üliõpilastesse väga hästi suhtuvad.

Pärastlõunane aeg on see, kus omalt poolt püüan ka midagi tagasi anda. Näiteks "norin" Radisson SASi teenindajate kallal ja muuseas nende omal soovil…"

16.30-17.30 Väike puhkus ning ettevalmistus õhtusteks loenguteks

"Kuna ma enne loengut olen ikka tõsiselt närvis (ja see pole aastatega üle läinud), siis enne õhtusi loenguid ei taha tavaliselt mitte kedagi näha. See on aeg, kus natukene omaette olla ning mõelda loengu peale. Üritan loengud alati maksimumi peale teha, kuid mõnikord ei tule see lihtsalt välja. Tee, mis tahad. Ja siis muutun kurvaks ning lähen veel rohkem närvi ning mind jätab ükskõikseks see, et väidetavalt keegi teine ju ei märka, et mul pole "loengupäev"… mina ise märkan ja ega ma just ei kipu endale andeks andma."

17.45-21.00 Õhtused loengud

"Õhtuks jõuavad kooli minu õhtu- ja kaugõppetudengid. Nad on tihtipeale sama targad kui ma ise ning vahel on isegi naljakas neid õpetada. Seetõttu on õhtused loengud hommikustest täiesti erinevad. Hommikul peab välja nuputama, kuidas seletada asju inimesele, kes ei ole kunagi kogenud seda, millest räägin. Õhtul aga nuputa, kuidas seletada asju neile, kes on mõnikord teemaga rohkem tuttavad kui ma ise.

Mulle väga meeldib EBSi nõue oma õppejõududele, et vormis olemiseks peab tegema ka erialast praktilist tööd. Olen oma üliõpilastelt-praktikutelt palju õppinud ja aastatega üha enam hakanud mõtlema õpetajatöö vastutuse peale. Ma võtan õpetajana inimese elust ära tunde ja pean kindel olema, et ma ei raiska nende elu, vaid annan sinna midagi juurde.

Olen suur teatri ja kontsertide nautija, aga kuna pean loenguid andma vähemalt neljal õhtul nädalas, siis paljudele headele üritustele ei jõua."

21.15-00.00 Viimaks ometi koju, tassitäis sooja teed, e-posti läbivaatamine, sõpradega jutustamine, veemõnud, lugemine.

"Koju jõudes on suur kiusatus süüa, kuid proovin õhtuti piirduda tassi teega. Siis on hommikul lihtsalt parem olla. Tee kõrvale teen lahti ka oma meilboksi ning vaatan saabunud kirjad läbi. E-kirjade lugemise juurde vaatan ka uudiseid.

Õhtusse jäävad ka telefonikõned sõpradele ja tuttavatele, kuna olen nendega kokku leppinud, et pärast üheksat võib veel täiesti vabalt helistada. Siis saan rahulikult keskenduda nende jutule. Tavaliselt käib õhtustele toimingutele taustaks ka televiisor, kuid mingeid tõsiseid filme, mis on rasked ja valusad, mulle vaadata ei meeldi. Pigem midagi kerget ja lõbusat. Kohe kindlasti kuulub õhtu juurde ka vannimõnude nautimine, millele järgneb lugemine. Mõnusa juturaamatu lugemiseta ma ühelgi päeval magama ei jää.

Voodi kõrval on tavaliselt ka töövarustus, kuna vahepeal tulevad voodis suurepärased ideed ning siis peab need kohe kirja panema. Igasuguseid majapidamistöid oma igapäevaste kohustuste hulka püüan mahutada nii vähe kui võimalik. Üritan need ära teha vabadel päevadel (õpetajatöö võimalus), sest nädalavahetus, nagu argipäeva varahommikudki, on minu enese aeg!"

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing