Uus põllumajandusminister sai päranduseks 41 jopet

Kadri Jakobson 12. aprill 2007, 00:00

Ministeeriumi avalike suhete juht Mai Vöörmann ütles, et joped said need ministeeriumi töötajad, kes olid kuidagi seotud maaelu arengukavaga.

"Minul on ka jope, sest olen maaelu arengukava propageerinud," ütles Vöörmann.

Eksminister Ester Tuiksoo ütles, et ei tea ülejäänud jopede jagamisest midagi: "Ma tõesti ei tea seda. See on puhtalt asekantsleri haldusalas, tema otsustas tellida need joped, tema neid ka jagab," ütles Tuiksoo. "Annaks jumal, et ikka maaelu arengu teema ka üles võetaks, muidu jääb tunne, et joped tähendavadki maaelu. Olge nüüd ometi inimesed ja saage aru, et joped ei ole maaelus kõige tähtsam!"

Maaelu asekantsler Toomas Kevvai keeldus teemat ei kommenteerimast.

Tuiksoo jopede saaga sai alguse selle aasta jaanuaris, kui minister otsustas tellida korraga 150 maineka firma Ilves Extra igailmajopet. Ministeeriumi seisukoht on varem olnud, et tegemist on reklaamkingitustega, mida kingitakse eelkõige maaeluga seotud esindusorganisatsioonide esindajatele - põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu liikmetele, Riigikogu maaelukomisjoni liikmetele, PRIA töötajatele.

Joped läksid koos käibemaksuga kokku maksma 339 486 krooni. Ühe jope hind on 2263 krooni ja 24 senti. Meeste mõeldud mudelis on põhivärv punane, naiste omal aga sinine. Jopedel on peal on mitu logo, sh Euroopa Liidu ja maaelu arengukava logo.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing