ÄP 5 aastat tagasi: Soomlased pelgavad Tallinna börsi

ÄP 19. aprill 2007, 00:00

Helsingi kesklinnas tehtud küsitluse kohaselt teavad soomlased HEXi ja Tallinna börsi kauplemissüsteemide ühendamisest, ent peavad Eestisse investeerimist infopuuduse ning kõrge riski tõttu otstarbetuks. Nii kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

Kalevi Mietinen (58), endine Eesti-Soome ühisfirma Matek peadirektori asetäitja, ütles, et hoolimata heast Eesti tundmisest ta Tallinna börsile investeerida ei kavatse.

"Ma olen töötanud Tallinnas alates 1983. aastast ja ma olen aru saanud, et pärast Eesti vabanemist oli teil ajaloo tõttu segadus, mille korrastamiseks kulub 15-20 aastat," räägib ta. "Praegu on veel vara. Kui Eesti saab Euroopa Liidu liikmeks, siis võib-olla," mõtiskleb Mietinen oma investeerimisplaanidest.

Majanduseksperdina leiba teeniv Pekka (40), kes oma perekonnanime ei avalda, kinnitab, et kauplemissüsteemide ühendamisest on ta kuulnud. Ka tema on HEXile investeerinud, ent Tallinna börsil seda teha ei kavatse. "Liiga tundmatu," ütleb ta.

Hetkeseis: Kauplemissüsteemid on ühendatud ja Eesti ELis. Ehk oli soomlaste tõrksuse peapõhjus 1997.-1998. aasta börsikrahh, mis veel meeles mõlkus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing