Pühapäev 23. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aktsiate hinnad pöördusid tõusule

Peeter Teder 23. aprill 2007, 00:00

Tallinna börsil pöördusid aktsiate hinnad reedel peale paaripäevast langust taas tõusule, enim kerkis Tallinna Kaubamaja aktsia hind.

Kaubamaja aktsia hind tõusis 4,2 protsendi võrra ja väärtpaber maksis börsi sulgemisel 134,72 krooni (8,61 eurot). Aktsia käive ulatus 2 miljoni kroonini.

Kaubamaja aktsiale mõjub soodsalt tarbimine, mis peegeldub ka tõusvas inflatsioonis - ilma tarbimissurveta ei saaks ka inflatsioon kerkida. Lisaks on kaubandusfirmal ka ambitsioonikad plaanid Lätis, kuid selle osa on ilmselt tänu sealsele küsitavale olukorrale muutunud vähemtähtsaks. Ka võtab tegevuse alustamine Lätis usutavasti aega.

Suurima käibega oli börsil Tallinki aktsia, mida osteti-müüdi 13,8 miljoni krooni eest. Tallinki aktsia kallines 0,8 protsendi võrra ja maksis 20,50 krooni (1,31 eurot).

Tallink on turuväärtuselt Eesti Telekomi järel teine ettevõte Tallinna börsil, seetõttu on loogiline ka, et aktsia käive on selline, nagu ta on näidanud. Tallinkil seisab ees hooaja algus, mis peaks suurendama reisijate arvu, käivet ja kasumit. Ka peaksid firmalt varsti tulema ka kvartalitulemused.

Ainsad langejad olid Saku Õlletehase ja Harju Elektri aktsiad. Muutumatuks jäi kolme aktsia hind. Enam kui miljonikroonise käibe saavutas kuus aktsiat. Tallinna börsi käive on viimasel ajal jäänud suhteliselt väikseks ja hinnad on olnud päris kõikuvad ehk volatiilsed.

Arvan, et käive väga palju ei suurene ja hinnad jätkavad alanud nädalal vaikset tõusmist.

Samas ei ole majandustulemused ja Ekspress Grupi börsiletulek suutnud turgu käima tõmmata ja hinnad on endiselt haavatavad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing