Laupäev 22. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lasita Aken suurendab võimsust

Väinu Rozental 24. aprill 2007, 00:00

"Värviliin on meie pudelikael olnud juba aastaid," põhjendas Lasita Akna tegevjuht Arvi Perv 8 miljonit krooni maksva viimistlusliini soetamist. "Viimistlusliin on meie edasise arengukava kõige olulisem nurgakivi."

Uue viimistlusliini käivitamine lubab ettevõttel suurendada tootmisvõimsust kolm korda.

"Meil oli juba varem olemas tootmisliin, mis suudaks viimistlusliinile piisavalt aknaid ette toota," lausus Perv. "Paneme paari-kolme kuu pärast kogu tehase kahes vahetuses tööle." Kui praegu on ettevõtte palgal 85 inimest, siis teise vahetuse käivitamiseks palgatakse juurde 15 inimest.

Konkurendi, ASi Glaskek Tartu juhataja Gennadi Jõgi kinnitusel käivitavad nemad selle aasta juulis-augustis uue aknatehase, mis suurendab puitakende tootmismahtu neli korda.

"Lasita Akna uus viimistlusliin parandab eelkõige toote kvaliteeti, mitte ei mõjuta niivõrd tootmismahtu," ütles Jõgi.

Lasita nime all on Tartus aknaid valmistatud alates 1989. aastast. Neli aastat tagasi müüs Lasita Akna senine omanik perekond Võsu aknatootmise ASile Lasita Wood Products, mille põhiomanik on Erki Unn. Unn investeeris aknatootmisesse Sylvesteri aktsiate müügist saadud raha.

Lasita Akna eelmise aasta käive oli 64,5 miljonit krooni ja kasum 5,5 miljonit krooni. Selle aasta käibeprognoos on 90 miljonit krooni. Ettevõte ekspordib viiendiku aknatoodangust Lätti ja Venemaale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing