Esmaspäev 24. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lukas andis tunni vene koolijuhtidele

Martin Hanson 03. mai 2007, 00:00

Saalis valitsenud pisut ärev meeleolu kadus pärast ministri esimesi sõnu ning asendus koolitundi meenutava vaikusega. Mõned koolidirektorid vahetasid laste kombel üksteisega salakirju, viimastes ridades istujatel kippus aga uni peale ning lõug rinnale vajuma.

Lukas selgitas Tallinna venekeelsete koolide esindajatele möödunud nädalal toimunud korratuste tagamaid ja tutvustas oma kava, mis puudutab korratustest järelduste tegemist.

"Ma loodan, et saame rääkida eelmisel nädalal toimunud sündmusest kui minevikust. Oli kaks hirmsat ööd, mis kergelt ei unune, kuid nende sündmuste kulminatsioon on möödas," nentis Lukas.

Lukas selgitas kohaletulnutele ka pronkssõduri ootamatu teisaldamise põhjust.

"Valitsuse otsus kuju teisaldamiseks oli pigem sellest tingitud, et vältida edaspidiseid provokatsioone," sõnas Lukas.

"Loodame, et nüüd tõmmatakse pidur kogu pronkssõduri teemale peale, sest oleme jõudnud maksimumini nende sündmuste raskusastmes," sõnas Lukas.

Haridusministri seisukohtadega oldi enamasti nõus.

Lukas seletas, et telekaamerad tulid Eestisse, et näidata, kuidas eestlane lööb venelasel nina veriseks, kuid õnneks siin midagi sellist aga näha ei olnud ning pettumus oli suur. "Duuma saadikud otsisid meeleheitlikult vigu ja rikkumisi, kuid ei leidnud neid," sõnas Lukas.

Kohtumisel osales ka Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen, kes tegi Tallinna linna poolt pöördumise, milles nentis, et inimeste turvalisus on kadunud. "Eestlastel ja venelastel on tekkinud identiteedikriis, paljud on solvatud ning asutakse kaitsele," sõnas Jäppinen.

Venekeelsete koolide direktorite ühispöördumises on selgelt sees mõte, et koolidel ei ole õigust anda kummalegi poolele hinnangut, seda peavad tegema poliitikud ning seejärel ühiskonda nendest hinnangutest teavitama.

Lukas kinnitas, et karistuse saavad kõik süüdlased. Eriti karmilt käitutakse aga ässitajatega, kes noori ebaseaduslikule käitumisele suunasid, lisas Lukas. "Loodan, et nende hulgas ei ole teie kooli õpetajaid," sõnas Lukas lõpetuseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing