Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Fotod: pronkssõduri juures on väikese inimese kõrgused nelgikuhjad

Annika Matson 09. mai 2007, 20:15

Filtri tee kalmistule pronkssõduri juurde on inimesed toonud tohutud nelgikuhjad, mis laiuvad umbes 60-70 ruutmeetrisel alal.

Kohal viibinud reporteri Kadi Heinsalu sõnul on lilled laotud kuhjadesse, mille kõrgus ulatub ligi pooleteise meetrini. Olukord kalmistul on rahulik, inimesi on kogunenud tuhatkond.

Kalmistule lilli toonud Moskvas sündinud ja 40 aasta eest Eestisse kolinud ujumistreener tunnistas ladusas eesti keeles reporterile, et Tallinna sündmused on taas kiskunud lahti haavad eestlaste ja venelaste vahel. "Tuleb leppida, et pronkssõdur on nüüd selles kohas. Peaminister Andrus Ansipil peaks oma laste ees häbi olema selle pärast, mis ta tegi," lisas naine.

Samuti toonitas ta, et tal on häbi ka Eestis käinud Vene duumasaadikute pärast. "Nad ei käitunud siin hästi ja õigesti," lisas ta.

Reporteri sõnul oli inimeste omavahelistest vestlustest kuulda kinnitust, et mingit uut mässu täna ei tule, jäädakse vaoshoituks. Silmatorkavalt palju oli kalmistul perekondi ning koos olid igas vanuses inimesed.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2012, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing